Pielgrzymka Olsztyn-Gietrzwałd o biskupów Tradycji

W każdą drugą sobotę miesiąca wyrusza pod przewodnictwem Księdza Michała Woźnickiego SDB comiesięczna Piesza Pielgrzymka z Olsztyna do Gietrzwałdu z intencją o uproszenie dla Polski za pośrednictwem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej biskupów wiernych Tradycji katolickiej.

Pielgrzymka rozpoczyna się o godz. 9:00 przy kościele Matki Boskiej Różańcowej na Dajtkach w Olsztynie, ul. Żniwna 7. lokalizacja kościoła:  tutaj

17-kilometrowa trasa pielgrzymki prowadzi głównie malowniczymi ścieżkami i drogami leśnymi. Na trasie Ksiądz Michał Woźnicki SDB prowadzi stosowne modlitwy, głosi słowo, konferencje.

Po dotarciu do miejsca objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (27 czerwca do 16 września1877r.) Ks. Michał Woźnicki SDB prowadzi stosowne modlitwy.
Następnie Kapłan udaje się z pielgrzymami w miejsce, gdzie odprawa Mszę Św. w rycie rzymskim. Po Mszy Św. pielgrzymi rozchodzą się na miejsca noclegowe (noclegi i wyżywienie należy zapewnić sobie we własnym zakresie)
Uwaga! Zarówno w sobotę, jak i niedzielę w całym budynku, w którym sprawowana jest Msza Św. przez cały czas przebywania (oprócz czasu wskazanego przez Kapłana), wszystkich obecnych obowiązuje “Sacrum Silentium” czyli święta cisza- święte milczenie.
Wieczorem o godz. 21:00 Kapłan prowadzi w miejscu objawień wspólną modlitwę.

W niedziele o godz. 7:30 w budynku, w którym Kapłan sprawuje Mszę Św. odśpiewane są Godzinki ku czci NMP, po których, o godz. 8:00 Ksiądz Woźnicki składa Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim (z udziałem uczestników “Pieszej Pielgrzymki do Gietrzwałdu”).
O godz. 10:30 Kapłan głosi codzienną katechezę na podstawie Katechizmu Ks. prof. Fr. Spirago.
O godz. 12:00 w miejscu objawień Matki Bożej Kapłan prowadzi modlitwy Anioł Pański oraz “Różaniec z Gietrzwałdu” z intencją o biskupów i kapłanów wiernych Tradycji Katolickiej.
Oficjalne zakończenie pielgrzymki następuje po niedzielnej modlitwie różańcowej.

Zgłoszenia:
Aby wziąć udział w comiesięcznej Pieszej Pielgrzymce z Olsztyna do Gietrzwałdu z intencją o biskupów Tradycji Katolickiej dla Polski należy przesłać na adres: WobronieMszy@gmail.com swoje zgłoszenie zawierające podstawowe informacje o sobie oraz odpowiedź na pytanie: dlaczego chcę wziąć udział w Pieszej Pielgrzymce z intencją o biskupów Tradycji Katolickiej dla Polski.

Informacje:
Dojazd, nocleg i wyżywienie: we własnym zakresie.
W budynku, w którym sprawowana będzie Msza Św. wszystkich obecnych obowiązuje “Sacrum Silentium”

O comiesięcznych Pieszych Pielgrzymkach z Olsztyna do Gietrzwałdu Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił m.in. w ogłoszeniach 25.01.2022 r. do odsłuchania tutaj oraz w ogłoszeniach 07.02.2022 r. do odsłuchania tutaj