Walka o Mszę Św.

Ważne fakty mające wpływ na obecny status Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim oraz odprawiającego tę Mszę Św. salezjanina – Ks. Michała Woźnickiego.
Obecnie Msza Św. Odprawiana jest w Kaplicy-Celi przy salezjańskim kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy ul. Wronieckiej 9

Rok 2020

17 lub 18 września 2020
Księża Salezjanie po raz siedemnasty zrywają tabliczkę informującą o stałej obecności Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie oraz o godzinach sprawowania Mszy Św. w rycie rzymskim. 
Następnie na drzwiach Kaplicy-Celi piszą sprayem:
“WON DO MAMY”
Film- na ten temat do obejrzenia tutaj.

16 września 2020
Ksiądz Michał Woźnicki SDB odpowiada na Postanowienie Sądu o zamiarze do zamknięcia rozprawy i wydania wyroku na posiedzeniu niejawnym (…) do odsłuchania tutaj

13 lub 14 września 2020
Księża Salezjanie po raz szesnasty zrywają tabliczkę informującą o stałej obecności Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie oraz o godzinach sprawowania Mszy Św. w rycie rzymskim. 
Więcej na ten temat tutaj

11 i 12 września 2020
Nowy (od 22.08.2020) współbrat w Domu Salezjańskim- Ksiądz Jacek już po raz kolejny zakłóca sprawowanie Mszy Św. w rycie rzymskim.
Tym razem w piątek wieczorem po oraz w sobotę rano przede Mszą Św. wystawia w drzwiach swojego pokoju kolumnę przez którą odtwarza głośną muzykę oraz nagrany tekst, w którym padają skierowane do Wiernych m.in. takie słowa:
“nie chcemy Was słyszeć ani wiedzieć. Wasze modlitwy nie są miłe Bogu. Jesteście sługami szatana”.
Materiał filmowy o tym zdarzeniu do odsłuchania tutaj

9 września 2020
Ksiądz Michał Woźnicki SDB odbiera list z Sądu Rejonowego Poznań- Stare Miasto
“w sprawie z powództwa Dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przeciwko Michałowi Woźnickiemu. Opróżnienie lokalu mieszkalnego (…)”
Sąd w piśmie informuje, iż (w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem cowid 19) zmierza do zamknięcia rozprawy i wydania wyroku na posiedzeniu niejawnym.
więcej na ten temat- tutaj

5 września 2020
Księża Salezjanie dokonują aktu wandalizmu – malując sprayem ścianę przy wejściu do Kaplicy – Celi więcej informacji tutaj

30 sierpnia 2020
Youtubowy kanał “W obronie Mszy Św.” transmitujący codziennie na żywo Mszę Św. w rycie rzymskim, odprawianą przez Księdza Michała Woźnickiego, w Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9 w Poznaniu przekroczył liczbę 10 tys. subskrybentów.

29 sierpnia 2020
12 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy Św. Wszechczasów z Poznania, spod Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych przy Wronieckiej 9 do Sanktuarium Matki Bożej w Tulcach
W pielgrzymce wzięło udział 15 osób.
Po drodze Ksiądz Michał Woźnicki wygłosił dalszą część konferencji na temat Sakramentu Spowiedzi: “Dobre postanowienie poprawy” – do odsłuchania tutaj
Po przybyciu do Tulec, po odmówieniu modlitw Ksiądz Michał wygłosił słówko “Nie słuchaj głupstw i głupców” – do odsłuchania tutaj

27 sierpnia 2020
Profanacja Mszy Św. przez nowo przybyłego współbrata- Księdza Salezjanina Jacka Bielskiego. Wtargnięcie do Kaplicy-Celi, brak oddania czci Panu Jezusowi, wulgarne krzyki, kradzież Mszału Rzymskiego, a na koniec spryskanie trującym gazem.
Film ukazujący profanację Mszy Św. i atak gazowy Księdza Jacka Bielskiego (do obejrzenia tutaj)

25-26 sierpnia 2020
Remont Kaplicy- Celi. Odmalowano ściany, dokonano niezbędnych napraw, pojawił się nowy podest przy ołtarzu oraz okienko w drzwiach Kaplicy -Celi

23 sierpnia 2020
Po dłuższym okresie (od 23 kwietnia 2020 r.) względnego spokoju Księża Salezjanie po raz piętnasty zerwali tabliczkę z drzwi Kaplicy-Celi informującą o stałej obecności Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie oraz o godzinach sprawowania Mszy Św. w rycie rzymskim.

12 sierpnia 2020
W Kaplicy- Celi zostały zawieszone, na prawej ścianie kaplicy,:
– obraz z wizerunkiem Papieża Św. Piusa V (podarowany dla Kaplicy przez wiernych 14 lipca 2020 r., ustawiony do tej pory w tymczasowym miejscu)
– specjalny postument wykonany przez jednego z wiernych w którym umieszczone są Księga Krucjaty w obronie Mszy Św. oraz egzemplarze Bulli Quo primum tempore Papieża Św. Piusa V

9 sierpnia 2020
Podczas niedzielnego Różańca u drzwi salezjańskiego kościoła nieznany mężczyzna zakłócał dwukrotnie modlitwę krzykami, wulgarnymi słowami oraz wykrzykiwanymi groźbami: do odsłuchania tutaj oraz do odsłuchania tutaj
Sprawa została zgłoszona przez wiernych na Policję.

8 sierpnia 2020
W oknie Kaplicy-Celi pojawiają się przyklejone na stałe informacje o obecności Pana Jezusa oraz odprawianej codziennie Mszy Św w rycie rzymskim.

5 sierpnia 2020
Ksiądz Michał Woźnicki SDB zapytuje w ogłoszeniach: “Kiedy Abp Jan Paweł Lenga otworzy seminarium tradycji?”
Ogłoszenia do odsłuchania tuta

Przed drzwiami Salezjańskiego Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu pojawia się rower z tabliczką informującą o godzinach sprawowania w Kaplicy -Celi Mszy Św. w rycie rzymskim wyrzuconej wraz z kapłanem i wiernymi z kościoła przez Salezjanów. więcej na ten temat  do odsłuchania tutaj
Z okna Kaplicy-Celi wywieszany jest baner informujący o odbywającej się właśnie w danym momencie Mszy Św. w rycie rzymskim.

2 sierpnia 2020
Na stronach “W obronie Mszy” zostaje otwarta  Audio–Biblioteka ’58, która jest odpowiedzią Wiernych z Wronieckiej jako realizacja wezwania Księdza Jacka Bałemby SDB do tworzenia Bibliotek ’58,
W ramach Audio-Biblioteki ’58, będą się ukazywać się Żywoty Świętych Pańskich w wersji audio.
Szczegółowe informacje tutaj:  Audio-Biblioteka ’58

25 lipca 2020
11 Piesza Pielgrzymka W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim do Tulec
W pielgrzymce prowadzonej przez Ks. Michała Woźnickiego SDB wyruszyło 18 osób.
Po drodze Ksiądz Michał Woźnicki wygłosił dalszą część konferencję na temat Sakramentu Spowiedzi – do odsłuchania tutaj
Po przybyciu do Tulec, po odmówieniu modlitw Ksiądz Michał wygłosił słówko –  do odsłuchania tutaj

19 lipca 2020
Ksiądz Michał Woźnicki SDB, na prośbę Pana redaktora Piotra Barełkowskiego z Telewizjapolska24, odbył z nim rozmowę na temat zmagania o przywrócenie do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu Mszy Św. w rycie rzymskim.
Transmisja “na żywo” całej rozmowy – do odsłuchania tutaj
Zrealizowany przez Pana redaktora materiał filmowy pt. “Zakazana MSZA ŚWIĘTA czyli batalia księdza Michała Woźnickiego” – do obejrzenia tutaj.
Z materiału dowiadujemy się m.in., iż “Episkopat Polski oraz Rzecznik Kurii w Poznaniu odmówili komentarza w sprawie…”

14 lipca 2020
Uroczystości jubileuszu 450-lecia ustanowienia przez Papieża św. Piusa V Bullą Quo primum tempore Wiecznego Kanon Mszy Św.
Poznań – Wroniecka 9
informacja o obchodach – tutaj

Po uroczystościach jubileuszu 450- lecia Bulli Quo primum tempore znaczna część wiernych przystąpiła do Krucjaty w obronie Mszy Św. przyrzekając iż do końca życia będą uczęszczać wyłącznie na Mszę Św. w rycie rzymskim.
Zasady przystąpienia do Krucjaty opisane są w zakładce Walka o Mszę Św.

11-13 lipca 2020
W Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9 w Poznaniu odbywa się prowadzone przez Księdza Michała Woźnickiego SDB Triduum przygotowujące do uroczystości jubileuszu 450-lecia ustanowienia przez Papieża św. Piusa V Bullą Quo primum tempore Wiecznego Kanon Mszy Św.
więcej na ten temat – tutaj

29 czerwca 2020
Do Kaplicy – Celi przy Wronieckiej 9 w Poznaniu dotarł drugi relikwiarz.
Relikwiarz zawiera relikwie:
– Świętego Jacka Odrowąża
– Świętej Apollonii
– Świętego Gummara
– Świętego Maura
Ksiądz Michał Woźnicki SDB poinformował o tym w ogłoszeniach do odsłuchania tutaj

27 czerwca 2020
10 Piesza Pielgrzymka W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim do Tulec
W pielgrzymce prowadzonej przez Ks. Michała Woźnickiego SDB wzięło udział 9 osób.
Po drodze Ksiądz Michał Woźnicki wygłosił konferencję na temat Sakramentu Spowiedzi – do wysłuchania tutaj
Po przybyciu do Tulec, po odmówieniu modlitw Ksiądz Michał wygłosił słówko – do odsłuchania tutaj

26 czerwca 2020
W piątek Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił na salezjańskim dziedzińcu przy kościele NMP Wspmożycielki Wiernych polową Mszę Św. w rycie rzymskim.
Po Mszy Św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu jako ekspiacja za grzechy młodych ludzi podczas nocnego życia Miasta Poznania. relacja – tutaj


20 czerwca 2020
Ksiądz Michał Woźnicki SDB odbył rozmowę z „Pewnym Panem Redaktorem”
Rozmowa została upubliczniona 30.06.2020 – do odsłuchania tutaj

14 czerwca 2020
Po II Pielgrzymce Tradycji Katolickiej do Gietrzwałdu Ksiądz Michał Woźnicki SDB wraz z wiernymi z Wronieckiej pozostali na Warmii jeden dzień dłużej.
W niedzielę kapłan poprowadził na Kalwarii Warmińskiej w Głotowie Drogę Krzyżową.
Więcej informacji na ten temat tutaj

13 czerwca 2020
II Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do Gietrzwałdu organizowanaprzez Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Św. w rycie rzymskim odprawioną w Gietrzwałdzkim Sanktuarium przez Księdza Jacka Bałembę SDB. Kazanie Ks. Jacka do odsłuchania tutaj
Droga Krzyżowa do odsłuchania tutaj
Pielgrzymka była organizowana z intencją “O tradycyjnych, katolickich kapłanów odprawiających Mszę Świętą tylko i wyłącznie w rycie rzymskim”.
W Gietrzwałdzie pojawili się trzej salezjanie odprawiający tylko i wyłącznie Mszę Św. w rycie rzymskim.
Po Drodze Krzyżowej Odbyło się spotkanie z okazji 30-lecia kapłaństwa Księdza Jacka Bałemby SDB. Życzenia do odsłuchania tutaj

11 czerwca 2020
Boże Ciało. Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił w Kaplicy – Celi Mszę Św. w rycie rzymskim, podczas której wygłosił kazanie – do odsłuchania tutaj
Po Mszy Św. wyruszyła ulicami Poznania procesja z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie z intencją o przywrócenie do katolickich kościołów Mszy Św. w rycie rzymskim.
Cztery ołtarze umiejscowione zostały przed drzwiami kolejnych kościołów
Materiał filmowy oraz słowa z procesji do obejrzenia i wysłuchania tutaj

8 czerwca 2020
Do Kaplicy – Celi przy Wronieckiej 9 w Poznaniu dotarł relikwiarz.
Relikwiarz zawiera relikwie:
– Św. Franciszka Salezego
– Św. Joanny de Chantal
– Św. Karola Boromeusza
– Św. Pacyfika
Ksiądz Michał Woźnicki SDB poinformował o tym w ogłoszeniach (do odsłuchania tutaj)  

1 czerwca 2020
Po wieczornej Mszy Św. odbyło się wielogodzinne, owocne spotkanie Księdza z wiernymi z okazji 20-lecia kapłaństwa Ks. Michała Woźnickiego SDB.
Deo Gratias!

30 maja 2020
Ksiądz Michał Woźnicki SDB podczas Ogłoszeń wygłosił przesłanie wobec ofiar pedofilii księży. poruszył temat pedofilii. Film na ten temat (zrealizowany kilka dni później) do obejrzenia tutaj

Tego samego dnia odbyła się 9 Piesza Pielgrzymka W obronie Mszy Św. Wszechczasów do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach. Na trasę pielgrzymki wyruszyło 10 pątników z Poznania, Warszawy i innych miejscowości z Polski.

27 maja 2020
Msza Św. w rycie rzymskim z intencją dziękczynną za 20 lat Kapłaństwa Ks. Michała Woźnickiego SDB.
Okolicznościowe kazanie- do odsłuchania tutaj
Po Mszy Św. wierni złożyli Kapłanowi życzenia wytrwania do końca swoich dni przy Panu Bogu.
Ksiądz Michał wygłosił “Słówko” i obdarował wiernych okolicznościowym obrazkiem z wizerunkiem Maryi Pogromicielki islamu i wszelkich herezji.
Życzenia od wiernych oraz “Słówko” Kapłana- do odsłuchania tutaj

26 maja 2020
Ks. Michał Woźnicki udał się do Lichenia na spotkanie z JE Księdzem Abp Janem Pawłem Lengą.
Sprawozdanie Kapłana oraz wiernego z tego spotkania – do odsłuchania tutaj

24 maja 2020
Po Mszy Św. polowej we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, na podwórzu salezjańskim pojawiła się po raz trzeci policja. Panowie policjanci nie umieli odpowiedzieć na pytanie, kto dokonał zgłoszenia, podali tylko powód, że pod namiotem podobno modli się 15 osób bez masek.
Jak się później dowiedzieliśmy z wypowiedzi Pana rzecznika Komendy Głównej Policji w programie telewizyjnym “Skandaliści” – zgłoszenia na policję dokonali Księża Salezjanie.
Materiał na stronach Polsat News do obejrzenia i do przeczytania tutaj
Ogłoszenia Księdza Michała Woźnickiego SDB jako komentarz do programu do odsłuchania tutaj
Film z tej wizyty został usunięty po ok 3 dniach.
Mimo tego policja wszczęła postępowanie w sprawie naruszenia dóbr osobistych – wizerunku policjantów, którzy byli zamaskowani.


14 maja 2020
Po słowach Księdza Michała Woźnickiego SDB oraz publikacji linków do oficjalnej strony internetowej Salezjańskiej Szkoły w Poznaniu zniknęły z owej strony zdjęcia Księdza Dawida N. – nauczyciela i wychowawcy młodzieży.
Zdjęcia te (delikatnie mówiąc nieprzystające Księdzu) były publikowane na stronach salezjańskich od dawna.
Ks. Dawid groził w terminie później wniesieniem sprawy do sądu.
Ogłoszenia Księdza Michała Woźnickiego z 20.05.2020 na ten temat do odsłuchania tutaj
O odpowiedzi do “Księdza Nauczyciela” Ksiądz Michał Woźnicki SDB powiedział w ogłoszeniach z 22.05.2020 do odsłuchania tutaj

Na autach dwóch wiernych z Wronieckiej pojawiły się naklejki; “WobronieMszy.pl”
Jakie to może nieść ze sobą konsekwencje? Posłuchaj słowa Księdza Michała Woźnickiego SDB

11 maja 2020
Podczas wieczornego Nabożeństwa Majowego “zgasło światło” przy figurze Matki Boskiej, przy której modlił się Ksiądz Michał Woźnicki SDB wraz z wiernymi.
Kapłan odniósł się do tego faktu w wieczornym słówku oraz w rozmowie z “Księdzem Nauczycielem” – Dawidem N. uczącym w poznańskiej szkole salezjańskiej na Ratajach.
Kapłan powiedział:
“Posoborowym posoborowcom Kościół będzie odebrany przez Matkę Najświętszą”
Film z tych zdarzeń do obejrzenia tutaj

10 maja 2020
Księża Salezjanie ponownie zamykają przed Panem Jezusem w Monstrancji drzwi na klucz – podczas niedzielnej procesji.

9-11 maja 2020
Podczas ogłoszeń wygłoszonych 09.05.2020 ( ) Ks. Michał Woźnicki SDB informuje o wystosowanych do prokuratury przez mieszkającego w Berlinie poznaniaka pismach- zawiadomieniach o możliwości popełnienia przestępstwa przez Księży Salezjanów polegających na obrazie uczuć religijnych i zakłócaniu kultu.  do odsłuchania tutaj
W ogłoszeniach z 11.05.2020 (od 7 min 30 sek) Ksiądz Michał Woźnicki SDB odczytuje wyjaśnienia i wskazówki dla wiernych od autora w/w pozwów.
Ogłoszenia do odsłuchania tutaj

7 maja 2020
Wizyta Pana Policjanta Dzielnicowego u Ks. Michała Woźnickiego SDB w związku ze zgłoszeniem przez wiernych na policję faktów zakłócania sprawowania kultu religijnego – Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim oraz faktu pobicia ministranta.
Podczas przeprowadzonego przez Dzielnicowego wywiadu i jego pytań Ksiądz Woźnicki naświetlił kontekst konfliktu.
Opowiedział o prześladowaniu przez Księży Salezjanów i struktury posoborowe Mszy Św. trydenckiej, sprawującego Ją Kapłana oraz wiernych .
Całość rozmowy do odsłuchania tutaj

6 maja 2020
W miesiącu maju ukazało się kilka publikacji zarówno w prasie jak i w internecie o zmaganiu Ks. Michała Woźnickiego SDB i wiernych o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu, a także o niegodnych zachowaniach współbraci Salezjanów z Wronieckiej 9.
a tutaj do obejrzenia film Pana Piotra Mrotka

5 maja 2020
W święto Św. Piusa V Ksiądz Michał Woźnicki SDB odczytał po raz kolejny w jubileuszowym roku (450 lat od ustanowienia Bulli Quo primum tempore) tekst Konstytucji Apostolskiej o Ustanowienia Wiecznego Kanonu Mszy Św. z 15 lipca 1570 r.
W ogłoszeniach i kazaniu Kapłan poruszył ważne tematy z różnych dziedzin (szczegóły tutaj)
Całość ogłoszeń i kazania do odsłuchania tutaj

1 maja 2020
Przez cały miesiąc maj Ksiądz Michał Woźnicki wraz z wiernymi odprawiali codziennie Nabożeństwo Majowe pod figurką Matki Boskiej, na dziedzińcu Domu Salezjańskiego.

1 maja 2020 Ksiądz Michał Woźnicki SDB rozmawiał na temat sytuacji Kościoła i sytuacji na Wronieckiej 9 z Panem Redaktorem Tomaszem Łupiną z Niepoprawne Radio.pl
Rozmowa do odsłuchania tutaj

29 kwietnia 2020
Czwarta rozprawa przed Sądem Rejonowym Poznań- Stare Miasto o eksmisję Księdza Michała Woźnickiego SDB z Kaplicy -Celi, z powództwa Salezjańskiego Domu Zakonnego, w imieniu którego występuje Ks. Rektor Arkadiusz Szymczak została odwołana – z powodu koronawirusa.
Sąd nie wyznaczył na razie innego terminu rozprawy.
Ogłoszeni na ten temat do wysłuchania tutaj

28 kwietnia 2020
Pan redaktor Rafał Mossakowski przeprowadził z Księdzem Michałem Woźnickim SDB rozmowę o zmaganiu o Mszę Św. w tradycyjnym rycie rzymskim. Rozmowa do obejrzenia tutaj

26 kwietnia 2020
Podczas niedzielnej procesji z Najświętszym Sakramentem doszło do profanacji.
Z okna Salezjanina – Księdza Jerzego, z drugiego piętra, wylano w kierunku Kapłana- Księdza Michała idącego z Panem Jezusem w Monstrancji dużą ilość wody.
Film na ten temat do obejrzenia tutaj

25 kwietnia 2020
8 Piesza Pielgrzymka W obronie Mszy Św. Wszechczasów do Tulec w czasie ogłoszonej pandemii.
Apel Księdza, aby ze względu na jego bezpieczeństwo towarzyszył mu w pielgrzymowaniu jeden wierny nie pozostał bez odzewu…

Youtubowy kanał “W obronie Mszy Św.” przekroczył liczbę 5 tys. subskrybentów

24 kwietnia 2020
Przed kolejną polową Mszą Św. którą Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawiał na salezjańskim dziedzińcu przy kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu pojawiła się po raz kolejny Policja.
Najprawdopodobniej z tytułu zgłoszenia dokonanego przez Księży Salezjanów.
Film z tej wizyty i rozmowy do obejrzenia tutaj

Na terenie Domu Salezjańskiego pojawiło się kilka plakatów (8,9) wywieszonych przez Księży Salezjanów lub na ich polecenie lub za ich zgodą przestrzegających przed SEKTAMI
Słowo na ten temat Ks. Michał Woźnicki wygłosił przed wyjściem na pielgrzymkę – do odsłuchania tutaj

23 kwietnia 2020
Przed polową Mszą Św. w święto Św. Wojciecha, którą Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawiał na salezjańskim dziedzińcu przy kościele NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu pojawiła się Policja. Zamaskowani funkcjonariusze zjawili się w maseczkach, a niektórzy w specjalnych maskach gazowych. Przyjechały dwa patrole – łącznie 5 policjantów w pełnym rynsztunku…
Interwencja policji i postawa Kapłana broniącego Mszy Św. (do obejrzenia tutaj) odbiła się szerokim echem w mediach w Polsce i za granicą – do przeczytania tutaj

Msza św. była zakłócana przez głośną muzykę emitowaną z radia z kolumn, specjalnie wystawionych z okna nauczyciela – Salezjanina Księdza Dawida N.

Podczas Mszy Św. doszło też do aktów naruszenia sprawowanego kultu przez znanego już wcześniej Pana Adriana H. – właściciela spalarni nieboszczyków.
Po zgłoszeniu zakłócania kultu na policję oddalający się z miejsca sprawowania Mszy Św. Pan Adrian, wraz z kompanem dokonali pobicia ministranta, który filmował ich poczynania. Sprawa została zgłoszona na policję.
Film z tego zdarzenia – do obejrzenia tutaj

Po dłuższym okresie względnego spokoju (w tej kwestii) Księża Salezjanie znów zerwali kolejną (14 czy 15?) tabliczkę z drzwi Księdza Michała Woźnickiego SDB.

21 kwietnia 2020
W Święto Św. Anzelma Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił polową Mszę Św. trydencką na dziedzińcu Domu Salezjańskiego przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.
Ogłoszenia i Kazanie pt. Pismo Biskupa Balcerka, Bulla Quo primum tempore i podrzucony dzwon do odsłuchania tutaj
Słówko wieczorne wygłoszone po Mszy Św. do odsłuchania tutaj

19-20 kwietnia 2020
Księża Salezjanie kradną podczas niedzielnej procesji kapliczny dzwon. Następnego dnia po zdecydowanej reakcji Księdza Woźnickiego oraz wiernych, którzy zawiadomili o kradzieży policję.
Po interwencji Policji Salezjanie podrzucili dzwon na korytarz- tym samym dzwon powrócił do Kaplicy-Celi.
Całość tego bulwersującego zdarzenia opisana została wraz z linkami do filmów i nagrań na tej stronie

9-12 kwietnia 2020
Triduum Paschalne 2020 Ksiądz Michał Woźnicki odprawił wg rytu sprzed reformy 1955 roku.
Krótki fotoreportaż oraz linki do kazań, a także filmu “Salezjanie zamykają drzwi przed Panem Jezusem” do obejrzenia tutaj

2-5 kwietnia 2020
Rekolekcje Wielkopostne z lekturą “Liberalizm jest grzechem”.
Rekolekcje głoszone przez Ks. Michała Woźnickiego SDB do Katolików z Wronieckiej 9 w Poznaniu i słuchaczy online, w czasie ogłoszonej powszechnej zarazy, z KOŚCIOŁA w KATAKUMBACH
Linki do wszystkich nauk znajdują się na stronie dotyczącej rekolekcji

21 marca 2020
Msza Św. a po niej “7 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy” z Wronieckiej do Sanktuarium w Tulcach w intencji o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.  W pielgrzymce wzięło udział 7 pątników.

20 marca 2020
Droga Krzyżowa ulicami miasta Poznania.
W kolejny piątek Wielkiego Postu Ks. Michał Woźnicki SDB poprowadził Drogę Krzyżową (pustymi ze względu na ogłoszoną zarazę) ulicami miasta Poznania.
Podczas rozważań stacji Drogi Krzyżowej Kapłan odczytywał fragmenty bulli Quo Primum Tempore Papieża Św. Piusa V z 1570 r.ustanawiającej po wsze czasy kanon Mszy Św. Kościoła Katolickiego.
Kapłan mówił też o zarazie, która od 50 lat toczy Katolicki Kościół.
Cała Droga Krzyżowa do odsłuchania tutaj

29 luty 2020
Msza Św. a po niej “6 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy” z Wronieckiej do Sanktuarium w Tulcach w intencji o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.  W pielgrzymce wzięło udział 9 pątników.

28 luty 2020
Po raz pierwszy w Kaplicy-Celi Kapłan poprowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej

26 luty 2020
Trzecia rozprawa “o eksmisję” w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto z powództwa Domu Salezjańskiego reprezentowanego przez Ks. dyr Arkadiusza Szymczaka przeciw pozwanemu- Ks. Michałowi Woźnickiemu SDB

Film z modlitwy przed rozprawą można obejrzeć tutaj:  Modlitwa u drzwi Kościoła przed III rozprawą
Relacje z rozprawy z dwóch różnych kamer można obejrzeć   tutaj Kamera nr 1 oraz  tutaj Kamera nr 2
Po opuszczeniu gmachu Sądu, Ks. Michał Woźnicki wygłosił słowo do wiernych, które można obejrzeć   tutaj – Słowo po rozprawie

Dziękujemy za żarliwą modlitwę oraz przyjazd do Poznania i osobisty udział w rozprawie wielu wiernych z kraju i zza granicy.

24 luty 2020
W prezbiterium Kaplicy-Celi pojawił się kolaż “Matki Boskiej zwyciężającej islam” wykonany z uratowanego starego feretronu.

23-25 luty 2020
Po raz pierwszy w Kapicy-Celi Kapłan wraz z Wiernymi odprawili Nabożeństwo 40-Godzinny z wystawionym Przenajświętszym Sakramentem

26 stycznia 2020
Spotkanie Kolędowe Wiernych Tradycji Katolickiej. W spotkaniu wzięli udział kapłani: Ks. Jacek Bałemba SDB oraz Ks. Michał Woźnicki SDB.
Podczas spotkania Słowo wstępne wygłosił oraz akompaniował śpiewom Ks. Jacek Bałemba. Ks. Michał Woźnicki wygłosił Słowo okolicznościowe.
Ks Dariusz Kowalczyk, który otrzymał zaproszenie i wstępnie potwierdził swoją obecność, na kilka dni przed spotkaniem otrzymał od Ks. Inspektora Jarosława Pizonia zakaz wyjazdu na to spotkanie kolędowe.
Po zakończonym spotkaniu z inicjatywy wiernych kolędnicy wraz z kapłanami udali się do Cieszkowa aby Księdzu Dariuszowi Kowalczykowi zaśpiewać choć jedną kolędę. Skoro Ks. Inspektor zabronił przyjazdu kapłana do wiernych – wierni przyjechali do kapłana.
W Cieszkowie nastąpiło spontaniczne- nieplanowane spotkanie trzech Księży Salezjanów odprawiających wyłącznie Msze Św. w tradycyjnym rycie rzymskim.

25 stycznia 2020
Msza Św. a po niej “5 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy” z Wronieckiej do Sanktuarium w Tulcach w intencji o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.  W pielgrzymce wzięło udział 9 pątników.

styczeń 2020
Ks. Michał Woźnicki SDB odwiedza z wizytą kolędową wiernych uczęszczających na Msze Św. w tradycyjnym rycie rzymskim odprawiane w Kaplicy-Cei przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.

07 stycznia 2020
Na prośbę córki Zmarłej Ks. Michał Woźnicki odprawia w Kaplicy Celi Mszę Św. pogrzebową za śp. Mieczysławę Paluszkiewicz, a następnie prowadzi pogrzeb na Cmentarzu Komunalnym na Miłostowie w Poznaniu.
Sytuacja ma miejsce w związku z odmową wydania zgody przez Ks. Dyr. Arkadiusza Szymczaka oraz Ks. Insp. Jarosława Pizonia na odprawienie przez odpowiedniego kapłana Mszy Św. pogrzebowej w tradycyjnym rycie rzymskim w salezjańskim kościele przy Wronieckiej 9.

Rok 2019

28 grudnia 2019
Msza Św. a po niej “4 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy” z Wronieckiej do Sanktuarium w Tulcach w intencji o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu. 

24/25 grudnia 2019
Msza Św. Pasterka o północy w Święto Bożego Narodzenia. Oprócz wiernych zgromadzonych w Kaplicy-Celi we Mszy Św. uczestniczy w czasie rzeczywistym w sposób duchowy za pomocą relacji online dodatkowe ponad 100 osób.

30 listopada 2019
Msza Św. a po niej “3 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy” z Wronieckiej do Sanktuarium w Tulcach w intencji o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu. 

22 listopada 2019
Druga rozprawa “o eksmisję” w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto z powództwa Domu Salezjańskiego reprezentowanego przez Ks. dyr Arkadiusza Szymczaka przeciw pozwanemu- Ks. Michałowi Woźnickiemu SDB

Film z modlitwy przed rozprawą można obejrzeć tutaj: Modlitwa u drzwi Kościoła przed II rozprawą
Relacje z rozprawy z dwóch różnych kamer można obejrzeć tutaj – Kamera nr 1  oraz tutaj – Kamera nr 2
Po opuszczeniu gmachu Sądu, Ks. Michał Woźnicki wygłosił słowo do wiernych, które można obejrzeć tutaj – Słowo po rozprawie

Dziękujemy za żarliwą modlitwę oraz przyjazd do Poznania i osobisty udział w rozprawie wielu wiernych.

13 listopada 2019
Pielgrzymka do Sanktuarium Św. Stanisława Kostki w Rostkowie.
Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim w intencji ochrony młodego pokolenia przed deprawacją, edukacją seksualną, zboczeniami i akceptacją grzechu sodomskiego odprawił i słowo wygłosił Ksiądz Jacek Bałemba SDB do wysłuchania tutaj
Przed Mszą Św. Ks. MIchał Woźnicki SDB wraz z wiernym wyniósł (po uzgodnieniu z osobą odpowiedzialną) posoborowy stół aby Msza Św. mogła odbywać się w godnych warunkach.
Po Mszy Św. Ks Michał poprowadził krótką modlitwę za zmarłych do odsłuchania tutaj

11 listopada 2019
Pogrzeb zmarłego w tragicznym w skutkach wypadku samochodowym śp. Jerzego Zygarłowskiego-
Ofiarę Mszy Św. Pogrzebowej w tradycyjnym rycie rzymskim złożył oraz kazanie wygłosił Ks. Jacek Bałemba SDB. (do odsłuchania tutaj)
Pogrzeb odbył się na Cmentarzu w Przeźmierowie. (relacja tutaj)

05 listopada 2019
Poświęcenie obrazu św. Ojca Pio zawieszonego dwa dni wcześniej w Kaplicy-Celi przy ul. Wronieckiej 9 w Poznaniu.
Św. Ojciec Pio jest jednym z patronów walki o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9.

26 października 2019
Msza Św. a po niej “2 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy” z Wronieckiej do Sanktuarium w Tulcach w intencji o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu. 

29 września 2019
Z funkcjonującej od początku sierpnia 2019 r. strony internetowej https://wobroniemszy.blogspot.com wszystkie treści przenoszone są systematycznie pod nowy- docelowy adres https://wobroniemszy.pl/
Przez pewien okres czasu treści publikowane są równolegle na obu stronach.
Od 29 września 2019 r. bieżące informacje oraz systematycznie uzupełniane treści archiwalne na temat zmagania Księdza Michała Woźnickiego wraz z wiernymi o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu publikowane są wyłącznie na stronie https://wobroniemszy.pl/

28 Września 2019
Msza Św. a po niej “1 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy” z Wronieckiej do Sanktuarium w Tulcach w intencji o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu. 

14 Września 2019
Udział Ks. Michała Woźnickiego wraz z wiernymi w konferencji pt. “Kościół Katolicki w czasach zamętu. Elementy diagnozy i remedia” zorganizowana przez Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
1. Wykład: “Krótka analiza krytyczna Novus Ordo Missae darem dla Kościoła na czasy zamętu powszechnego.” – Ks. Jacek Bałemba SDB do odsłuchania tutaj
2.  Pierwsza część wykładu pt.: “Najsmutniejsza z rocznic albo Złote Gody Novus Ordo, czyli krótka analiza informacyjna rytu Pawła VI” – Michał Rzepka do odsłuchania tutaj
3. Druga część wykładu pt.: “Najsmutniejsza z rocznic albo Złote Gody Novus Ordo, czyli krótka analiza informacyjna rytu Pawła VI” – Michał Rzepka. do odsłuchania tutaj
4. Pytania Ks. Michała Woźnickiego SDB oraz osób z sali do prelegentów: Ks. Jacka Bałemby SDB oraz Pana Michała Rzepki.   do odsłuchania tutaj

6 Września 2019 godzina 10:00
Rozprawa “o eksmisję” w Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto z powództwa Domu Salezjańskiego reprezentowanego przez Ks. dyr Arkadiusza Szymczaka przeciw pozwanemu- Ks. Michałowi Woźnickiemu SDB
1. modlitwa przed rozprawą pod drzwiami kościoła do odsłuchania tutaj
2. amatorski zapis rozprawy do odsłuchania tutaj
3. Wywiad po rozprawie do odsłuchania na łamach CEPowiśle

5 sierpnia 2019
Od dnia wyjścia pielgrzymów na Jasną Górę niemal codziennie Kapłan po odprawieniu Mszy Św. w Kaplicy-Celi wychodzi wraz z wiernymi na chodnik pod drzwi salezjańskiego kościoła aby dać publiczny wyraz temu, że nie ma w kościele miejsca dla Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim, zatem nie ma też miejsca dla wiernych.
U drzwi kościoła prowadzona jest modlitwa o przywrócenie Mszy Św. Wszechczasów do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 oraz do innych- wszystkich katolickich kościołów.

5-15 sierpnia 2019
Trzech wiernych z „Wronieckiej 9” pielgrzymuje pieszo na Jasną Górę w intencji aby Salezjanie przywrócili Mszę Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.Jeden wierny pielgrzymował w ramach XXV Międzynarodowej Pielgrzymki Tradycji Katolickiej z Warszawy. Dwóch wiernych pielgrzymowało z bagażami na plecach z kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy Wronieckiej 9.
Przed wyjściem na trasę Kapłan wraz z wiernymi modlił się w kościele, a następnie u drzwi kościoła udzielił błogosławieństwa pielgrzymom. Pierwszym etapem pielgrzymki było Sanktuarium Maryjne w Tulcach do którego oprócz wspomnianych wyżej dwójki pielgrzymów dotarło wspólnie kolejnych trzech wiernych z Wronieckiej dając początek comiesięcznym “Pieszym Pelgrzymkom w obronie Mszy Św”.

1 sierpnia 2019
zaczyna funkcjonować internetowa strona https://wobroniemszy.blogspot.com , na której zamieszczone są podstawowe informacje na temat zmagania Księdza Michała Woźnickiego wraz z wiernymi o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.


5 lipiec 2019
Łaska stałej od tego dnia obecność Pana Jezusa pod postacią Najświętszego Sakramentu w Tabernakulum w Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.


29 czerwiec 2019
Ks.  Michał otrzymuje wezwanie do Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto I Wydział Cywilny. Pozew wniesiony przez Dom Zakonny Towarzystwa Salezjańskiego reprezentowany przez Ks. dyrektora Arkadiusza Szymczaka w sprawie o opuszczenie lokalu mieszkalnego. tutaj do odsłuchania od 5 min, 20 sekPo usunięciu Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim ze salezjańskiego kościoła, salezjanie chcą usunąć Mszę Św. odprawiającego ją Kapłana i wiernych z Domu Salezjańskiego. Wypowiedź Ks. Michała o pozwie:  do odsłuchania od 38 minuty kazania
klikając tutaj- wysłuchaj oficjalną odpowiedź Ks. Michała do Sądu.

8-9 czerwiec 2019
Udział kapłana – Ks. Michała Woźnickiego wraz z wiernymi w pielgrzymce tradycji katolickiej  do Gietrzwałdu – jedynego w Polsce uznanego przez Kościół miejsca, objawienia Matki Bożej.

20-23 maja 2019
Remont generalny Kaplicy Celi, w której Ks. Michał Woźnicki odprawia codzienną Mszę Św. w tradycyjnym rycie rzymskim

31 marca 2019
Pielgrzymka Ks. Michała Woźnickiego wraz z wiernymi do sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu.

Rok 2018

25 grudnia 2018
Rozpoczęcie codziennych relacji online Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim na kanale YouTube „Bez Dyskusji” – obecnie „W obronie Mszy”. Dzięki relacjom online setki osób mogą brać udział na sposób duchowy w codziennej Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim. Na tym kanale można odsłuchać archiwalnych kazań, ogłoszeń, salezjańskich słówek, a także konferencji wygłoszonych przy różnych okazjach przez Ks. Michała Woźnickiego SDB

30 wrzesień- 01 październik  2018
Pielgrzymka Ks. Michała Woźnickiego wraz z wiernymi do Gietrzwałdu – jedynego w Polsce uznanego przez Kościół miejsca, objawienia Matki Bożej.

13 września 2018
Zamieszczenie przez Salezjanów oficjalnej informacji o wydaleniu księdza Michała Woźnickiego ze Zgromadzenia Salezjańskiego.

27 lipca 2018
Ksiądz Michał Woźnicki oficjalnie zostaje usunięty ze zgromadzenia salezjańskiego. Jako powód podane jest „uporczywe nieposłuszeństwo prawnym nakazom Przełożonych w poważnej materii”. Ks. Michał Woźnicki pozostając wierny złożonym przede wszystkim Panu Bogu ślubom nadal uważa się za salezjanina.

10 kwietnia 2018
Ksiądz otrzymuje kolejne pismo- skierowanie do Marianówki.  

5 styczeń 2018
Msza Św. wraca do Kaplicy-Celi  księdza i odprawiana jest codziennie przez Ks. Michała. Ksiądz otrzymuje pismo- skierowanie do Marianówki. Ksiądz zgadza się na przeniesienie pod warunkiem zapewnienia wiernym dostępu do codziennej Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim w kościele przy Wronieckiej.
Rozmowa z 5 stycznia 2018  Ks. Michała z Ks. Inspektorem Jarosławem Pizoniem do odsłuchania tutaj

Rok 2017

24 grudnia 2017
Od tego dnia Msza Św. przez kilka dni odprawiana jest na relikwiach męczenników, na pianinie w holu klatki schodowej w Domu Salezjańskim przy Wronieckiej 9.

22 i 23 grudnia 2017
Msza Św. odprawiana jest na relikwiach męczenników, na chodniku, pod drzwiami kościoła

21 grudnia 2017
Po ogłoszeniach, które zostały zamieszczone w internecie (do odsłuchania) Salezjanie na drzwiach kościoła umieszczają kartkę z informacją, że Msza Św. trydencka jest wycofana z kościoła.Ks. Michał otrzymuje skierowanie- przeniesienie do Marianówk w Kotlinie Kłodzkiej.

20 grudnia 2017
Ksiądz Woźnicki podczas rannej Mszy Św. głosi ogłoszenia, w których m.in porusza temat pedofilii w ramach struktur zakonnych do odsłuchania tutaj
Tego samego dnia wieczorem przyjeżdża z Wrocławia Ks. Inspektor Jarosław Pizoń
Rozmowa w pokoju Ks. Michała z Ks. Inspektorem Jarosławem Pizoniem do odsłuchania tutaj

15, 17 grudnia 2017
Ks. Michał głosi „Ogłoszenia”, które od tego dnia umieszczane sa przez wiernych na youtubowym kanale „Bez Dyskusji” – obecnie „W obronie Mszy”

4 sierpień 2017
Po zmianie na stanowisku dyrektora (Ks. Piotra Węża zastąpił Ks. Arkadiusz Szymczak) Msza Św. wraca po niemal 50 latach do kościoła na Wronieckiej !!!

Lipiec 2017
Ks. Michał  idzie z ekwipunkiem do odprawiania Mszy Świętej trydenckiej na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Idzie w intencji aby Msza Św. wróciła do kościoła na Wronieckiej 9.

czerwiec 2017
Rozmowa z Ks. Generałem Salezjańskim, w której Ks. Michał wskazuje, że Msza Św. w tradycyjnym rycie rzymskim, Msza księdza Bosko, Msza Św. Błogosławionej Piątki powinna być odprawiana w salezjańskim kościele przy Wronieckiej 9.

Rok 2016

19 grudnia 2016
Od tego dnia Ks. Michał Woźnicki SDB zaczął odprawiać w swoim pokoju, na zbudowanym własnoręcznie ołtarzu z relikwiami męczenników  codzienną Mszę Świętą w tradycyjnym rycie rzymskim. We wcześniejszym okresie ksiądz odprawił okazyjnie bodaj dwa razy Mszę Św. trydencką.

Grudzień 2016
Ks. Michał wraca z powrotem do Domu Salezjańskiego przy Wronieckiej 9 w Poznaniu. Od Ks. dyrektora Piotra Węża, otrzymuje informację, że wraca Ks. Michał do zasad poprzednich. Czyli że: nie może ksiądz sam odprawiać mszy, nie może ksiądz głosić Słowa Bożego, może Ks. Michał uczestniczyć w koncelebrze. Ks. Michał odpowiada, że może to robić jeśli na ołtarzu będzie postawiony krzyż.
Ks. dyrektor oświadczył, że nie ma na to zgody, w związku z tym Ks. Michał odpowiedział, że  nie będzie odprawiał mszy w taki sposób, wtedy ksiądz dyrektor powiedział : „To idź sobie odprawiać do swojego pokoju”.

Październik 2016
Skierowanie przez nowego księdza inspektora Ks. Michała do Sióstr Urszulanek w  Sokolnikach ok. 40 km od Poznania.  Ksiądz przebywał  tam sześć tygodni i powrócił na Wroniecką ze względu na to, iż ksiądz chciał aby Komunię Świętą przyjmować w pozycji klęczącej. Mimo akceptacji coraz większej liczby wiernych nie było na to zgody ze strony Sióstr Urszulanek, które chciały przyjmować Pana Jezusa na stojąco, a nawet w jednym przypadku na rękę. Ksiądz chciał ufundować klęcznik. Ten jednak nie został przyjęty przez siostry i obecnie używany jest w Kaplicy- Celi przy ul. Wronieckiej.

20 Październik 2016
Ks. Michał Woźnicki SDB odprawia wieczorem trzecią w swoim życiu, a pierwszą w Kaplicy – Celi przy Wronieckiej 9 Mszę Św. w rycie rzymskim. Tymczasowy Ołtarz zbudowany jest z kanapo-tapczanu i blatów ze starej szafy, na których umieszczone były relikwie świętych męczenników.
Więcej informacji na ten temat tutaj

10 Sierpień 2016
Ks. MIchał Woźnicki SDB odprawia rano swoją drugą Mszę Św. w rycie rzymskim w Kaplicy Bożego Miłosierdzia w Licheniu (podczas Warsztatów Art Celebrandi).

9 Sierpień 2016
Ks. MIchał Woźnicki SDB odprawia wieczorem swoją pierwszą Mszę Św. w rycie rzymskim w Kaplicy Bożego Miłosierdzia w Licheniu (podczas Warsztatów Art Celebrandi).

4-11 Sierpień 2016
Warsztaty Art Celebrandi w Licheniu. Ksiądz obserwuje i uczy się odprawiania Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim.

Lipiec 2016
Prywatna pielgrzymka Ks. Michała do Wilna, do Matki Boskiej Ostrobramskiej z intencją o odebranie lęku przed przełożonymi.

15 maja 2016
Święto Zesłania Ducha Świętego. Ks. Michał głosi kazanie,  w którym prosi aby Duch Święty obronił kościół- również parafię przed ze świadczeniem. Słowa takie padają w nawiązaniu do sytuacji mających miejsce w kościele salezjańskim (słuchanie spowiedzi, zbieranie składki przez księży w strojach cywilnych. Ksiądz  zwraca też uwagę na witraż w salezjańskim kościele  przy Wronieckiej 9 przedstawiający ofiarę Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim. Ks. Michał informował, że gdyby ten witraż był wykonywany w dzisiejszych czasach nie wyglądałby tak samo ponieważ zupełnie inaczej wygląda obecnie msza.  Słowa te spowodowały,  że w kolejnym dniu przyjechał ksiądz rektor z pismem od inspektora salezjańskiego zakazującym ks. Michałowi głoszenia Słowa Bożego. Zakaz ten wydano ze względu na „kontrowersyjność kazań”.

W kolejnym dniu Ks. dyrektor wyrzuca Ks. Michała z kościoła podczas tłumaczenia wiernym dlaczego ksiądz nie będzie mógł odprawić mszy.

Rok 2015

7-8 października 2015
Wizytacja na Wronieckiej księdza radcy.Ksiądz Michał zwraca uwagę księdzu radcy że kilka dni wcześniej wygłaszał heretyckie tezy. W wyniku przekazania tych uwag ksiądz radca zostawił oświadczenie, które zainicjowało proces skierowania ks. Michała na badania psychiatryczne.

3 sierpnia 2015
Ks. Michał ustawia krzyż na stole ołtarzowym, gdzie ma odprawiac msze (wtedy jeszcze novus ordo). Krzyż zostaje zdjęty z ołtarza przez księdza proboszcza, który absolutnie zabrania ustawiania krzyża na ołtarzu.
Ks. Michał oświadcza w rozmowie z Ks. proboszczem, że będzie walczyć o krzyż. 

1 sierpnia 2015
Ks. Michał Woźnicki zgodnie z dekretem przybywa do Domu Salezjańskiego w Poznaniu przy Wronieckiej 9

Rok 2011/2012

zima przełomu roku 2011/2012
Ks. Michał Woźnicki w piwnicach Domu Salezjańskiego w Marszałkach znajduje w opłakanym stanie dwa stare, zatęchłe Mszały Rzymskie. Wynosi je z piwnicy i ustawia na korytarzu – “na widoku”.
Przez kolejne 3-4 lata nikt z salezjanów tymi mszałami się nie zainteresował…

Rok 2011

1.08.2011
Ks. Michał Woźnicki po powrocie z misji jest posłany do do Domu Salezjańskiego w Marszałkach (miejsce przetrzymywania w latach 1955-1956 J.E.Ks. Arc. Antoniego Baraniaka – salezjanina.)

Wiele Informacji zamieszczonych powyżej zostało spisane z ogólnodostępnych ogłoszeń, kazań, wypowiedzi Ks. Michała Woźnickiego. (głównie z ogłoszeń z 05.07.2019 do odsłuchania tutaj)

Czytelniku!
Wspomóż żarliwą modlitwą Kapłana i sprawę, o która się zmaga nie bacząc na przeciwności. Sprawę przywrócenia Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu, a przez to przyczynienie się aby Msza Św. w tradycyjnym rycie rzymskim powróciła do wszystkich katolickich kościołów.