Pielgrzymka Poznań-Tulce w obronie Mszy Św. w rycie rzymskim (comiesięczna)

W każdą ostatnią sobotę miesiąca odbywa się piesza pielgrzymka z intencją o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła  przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.

Pielgrzymka rozpoczyna się zawsze o godz. 6:00 Mszą Św. w tradycyjnym rycie rzymskim- odprawianą przez Ks. Michała Woźnickiego SDB w Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9.
Po Mszy Św. Kapłan z wiernymi ruszają na ok 16-kilometrowa trasę pielgrzymki do Sanktuarium Matki Boskiej w Tulcach.

Na pierwszym (prowadzonym różnymi trasami)- miejskim odcinku Kapłan niejednokrotnie prowadzi modlitwę u drzwi kolejnych napotkanych kościołów z intencją o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9, oraz do danego kościoła i wszystkich katolickich świątyń.

Na trasie Ks. Michał Woźnicki SDB prowadzi m.in.:
– Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
– Anioł Pański
– Różaniec
– konferencje, inne modlitwy oraz kształcące rozmowy, i nauki

Trasa pielgrzymki prowadzi w połowie ulicami miasta Poznania, ścieżkami nad jez. Maltańskim oraz w połowie drogami i ścieżkami leśnymi.
Tempo marszu oraz odpoczynki dostosowane są do możliwości pątników. Dla przykładu:
Dwukrotnie w 2019 r. pielgrzymkę przeszła 82 letnia p. Elżbieta (najstarsza pątniczka), zaś najmłodszą pątniczką była 8-letnia Marta.

Warto poświęcić trud drogi w tak ważnej intencji!

Powrót do Poznania środkami komunikacji miejskiej najczęściej ok godz. 15:00 lub w okolicach godz. 17:00 ( w zależności od tempa marszu)

UWAGA !!! Należy zaopatrzyć się w jednorazowy bilet czasowy (45min) komunikacji ZTM Poznań na strefy A+B+C+D w cenie 6 zł (stan na wrzesień 2020).

Pielgrzymkowy trud na trasie z Wronieckiej do Tulec – od Błogosławionej Piątki Poznańskiej do Matki Boskiej Tuleckiej podejmowany jest co miesiąc
– w każdą ostatnią sobotę miesiąca.

Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy