Msza Św.

Dlaczego tylko i wyłącznie Msza Św. w rycie rzymskim?
Dlaczego nie nowa msza Novus Ordo Missae?

Najważniejsze dokumenty:
Bulla Quo primum tempore z 14.07.1570r  autorstwa papieża Św. Piusa V do przeczytania tutaj
(Ustanowienie po wsze czasy kanonu Mszy Św.)
Krótka analiza krytyczna Novus Ordo Missae z 1969 roku autorstwa kard. Afredo Ottavianiego (proprefekt Świętej Kongregacji Nauki Wiary) i kard. Antonio Bacciego do przeczytania tutaj

Gdzie ks. Michał Woźnicki odprawia codziennie Mszę Św. w rycie rzymskim?

Po eksmisji Kapłana dokonanej 08.09.2022r. Ksiądz Michał Woźnicki SDB Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim składa w domowej kaplicy w katakumbach, w domu Pana ministranta Jakuba Zygarłowskiego w Baranowie koło Poznania, Plac Zmartwychwstania 1.

Ksiądz Michał Woźnicki SDB, jak Pan Bóg da, w każdą niedzielę modli się pod drzwiami Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy ul. Wronieckiej 9 (patrz mapa google ).

Na Mszę Św. – Ofiarę składaną przez Kapłana Panu Bogu, należy przyjść w godnym stroju (szczególnie w niedziele i święta)!
Mężczyźni zadbani, ogoleni, najlepiej w garniturze, pod krawatem w wypastowanych butach.
Niewiasty w gustownym stroju z zachowaniem wymogów niewieściej skromności. Spódnica, lub sukienka poza kolana, zakryte ramiona, przyzwoity dekolt, stosowne nakrycie głowy np. mantylka/ chustka/ szal.
O stosownym stroju na Mszę Św. więcej tutaj
Proszę zadbać aby w pomieszczeniu, w którym Kapłana składa Ofiarę Mszy Św. nie roznosił się zapach perfum i kosmetyków.

Aby wejść na Mszę Św. należy pojawić się na Placu Zmartwychwstania 1 w Baranowie, przy krzyżu, pod furtką na posesję, na 5 minut przede Mszą Św. lub nabożeństwem (jeśli jest wcześniej).

Codzienna Msza Św. Trydencka online
We Mszy Św. można codziennie uczestniczyć  na sposób duchowy za pośrednictwem youtube, na kanale “W obronie Mszy”

Porządek Mszy Świętych i nabożeństw (- poza wyjątkami ogłaszanymi na bieżąco przez Kapłana)
– zawsze należy przyjść 5 minut wcześniej, nie spóźniać się !!!:

Niedziela: 07:30 Różaniec, później Msza Św. w rycie rzymskim , kaplica domowa w katakumbach w Baranowie, przy Placu Zmartwychwstania 1
(UWAGA! w każdą drugą niedzielę miesiąca, ze względu na sobotnią pielgrzymkę z Olsztyna do Gietrzwałdu) niedzielny Różaniec rozpoczyna się o godz. 12:00, a po nim Msza Św.

Niedziela:  w okolicy południa, popołudnia lub wieczora: modlitwy przed drzwiami kościoła na Wronieckiej 9, “Słowo z Wronieckiej”.

Poniedziałek- sobota :
6:00 Msza Św. w rycie rzymskim, po Mszy Św. Różaniec

W każdą ostatnią sobotę miesiąca, po Mszy Św. rusza Piesza Pielgrzymka do Tulec (16 km) ; Godzinki ku czci NMP są wówczas śpiewane, a Różaniec odmawiany na trasie pielgrzymki.

W każdą drugą sobotę miesiąca, Kapłan wraz z wiernymi pielgrzymuje z Olsztyna do Gietrzwałdu (17 km) ; Mszę Św. Ksiądz odprawia o godz. 2:00 w nocy w Baranowie, Godzinki ku czci NMP są wówczas śpiewane, Różaniec odmawiany na trasie pielgrzymki.

Najświętsza Ofiara Mszy Św.
Witraż z 1963 r. znajdujący się w Salezjańskim Kościele
pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy ul. Wronieckiej 9.

Witraż znajduje się z przodu lewej bocznej nawy- bezpośrednio przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, przy którym Ksiądz Michał Woźnicki SDB od 04.08.2017 r. do 20.12.2017 r. odprawiał Mszę Św. w rycie rzymskim