Od 2021r., w okresie letnim co roku wyrusza pod przewodnictwem Księdza Michała Woźnickiego SDB Piesza Pielgrzymka z Poznania do jedynego w Polsce zatwierdzonego przez Kościół miejsca objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
W 2023 roku, w III Pieszej Pielgrzymce z Poznania do Gietrzwałdu głównymi celami pielgrzymowania są są:
– ekspiacja, pokutowanie za własne grzechy i za grzechy bliźnich
– modlitwa o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do naszego salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu, by przez to przyczynić się do przywrócenie Najświętszej Ofiary Mszy Św. do wszystkich kościołów naszego miasta Poznania, Polski, Europy i świata
– modlitwa o katolickiego biskupa, o biskupów katolickich, o katolickiego papieża, papieża-katolika.
O III Pieszej Pielgrzymce z Poznania do Gietrzwałdu Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił wielokrotnie. Linki do wybranych wypowiedzi Kapłana znajdują się m.in we wpisie: III Piesza Pielgrzymka z Poznania do Gietrzwałdu 15 lipca-02 sierpnia 2023 r.
Podstawowe informacje o III Pieszej Pielgrzymce z Poznania do Gietrzwałdu:
Pielgrzymka ma charakter pokutny !
Termin:
– wyjście 15.07.2023r. po rannej Mszy Św. odprawionej przez Kapłana o godz. 6:00 w katakumbach w Baranowie
– dojście do Gietrzwałdu planowane jest na 2 sierpnia ale termin ten może ulec zmianie, w zależności od okoliczności na pielgrzymiej trasie. Warto też zarezerwować dodatkowy czas na pobyt u Matki Bożej w Gietrzwałdzie.
Program:
Jak Pan Bóg da, codzienna Msza Św. w rycie rzymskim odprawiana przez Księdza Michała Woźnickiego SDB, modlitwy (m.in. Godzinki ku czci NMP, Anioł Pański, cały Różaniec), konferencje, katolicka lektura.
Trasa:
Trasa pielgrzymki ustalana jest na bieżąco, tam gdzie tylko będzie to możliwe z nastawieniem na drogi lokalne, leśne i polne. Punkty pewne to: start w Baranowie, kościół na Wronieckiej 9, Sanktuarium w Tulcach i Gietrzwałd. Wstępna długość trasy wyniesie ok. 360 km.
Bagaż:
Bagaż główny pojedzie samochodem, na trasę warto zabrać mały plecak z bagażem podręcznym na dany dzień (m.in. modlitewnik, woda, kubek)
Noclegi:
Noclegi (we własnym zakresie): namioty, śpiwory, karimaty. Jak Pan Bóg da, również w innych niż pod namiotem miejscach.
Wyżywienie:
Wyżywienie kupowane i przygotowywane przez pielgrzymów. Jak Pan Bóg da, możliwe (np. herbata, owoce) u dobrych ludzi na trasie pielgrzymki.
Strój:
Na pielgrzymce obowiązuje godny strój (szczególnie w niedziele)!
Mężczyźni zadbani, ogoleni, długie spodnie, koszula.
Niewiasty w gustownym stroju z zachowaniem wymogów niewieściej skromności. Spódnica, lub sukienka poza kolana, zakryte ramiona, przyzwoity- zakryty dekolt. Podczas Mszy Św. niewiasty- stosowne nakrycie głowy np. mantylka/ chustka/ szal.
Dodatkowe elementy w zależności od pogody: godne nakrycie głowy na słońce, kurtka/ peleryna na deszcz, wygodne buty na trasę.
Koszty:
Poniesione podczas pielgrzymki koszty będą rozliczane w gotówce pomiędzy uczestników.