8 grudnia 2021 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, po Mszy Św. w rycie rzymskim odprawionej przez Księdza Michała Woźnickiego SDB w Kaplicy-Celi na terenie Salezjańskiego Domu Zakonnego w Poznaniu przy ul. Wronieckiej 9/23 zostało powołane do życia “Katolickie Stowarzyszenie Ofiar Posoborowia” – ofiar zmienionej religii.
Ks. Michał Woźnicki SDB – Opiekun Duchowy Stowarzyszenia, wraz z garstką wiernych- pierwszych członków stowarzyszenia, polecili w modlitwie siebie oraz działalność stowarzyszenia opiece głównej patronki: Najświętszej Maryi Pannie Niepokalanie Poczętej, wzywając także jako patronów orędownictwa Św. Józefa, Św. Jana Bosko oraz Poznańskiej Błogosławionej Piątki Męczenników Oratorian Salezjańskich z Wronieckiej 9.
Po dokonaniu odpowiedniego zapisu w Księdze Krucjaty w obronie Mszy Św. Kapłan wraz z wiernymi wyszli na podwórze Salezjańskiego Domu Zakonnego aby pomodlić się przed metalowym krzyżem, zdjętym z dachu Salezjańskiego Kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.
Transmisja ze spontanicznego, wierzyć nam trzeba z natchnienia Ducha Św., powołania do życia “Katolickiego Stowarzyszenia Ofiar Posoborowia” – do obejrzenia tutaj.
9 grudnia 2021r. podczas ogłoszeń, Ks. Michał Woźnicki SDB wskazywał na główne cele działalności nowopowstałego “Katolickiego Stowarzyszenia Ofiar Posoborowia”.
Kapłan mówił m.in.:
“Kto jest największą ofiara posoborowia i posoborowych posoborowców? Oni sami.”
“…musimy uznać stan obiektywny i ten stan obiektywny faktycznie jest, jesteśmy ofiarami fałszywej, zmienionej religii. W związku z czym należałoby policzyć straty. Od strony indywidualnej, rodzinnej, danej społeczności w mniejszym wymiarze i w większym. Najpierw od strony duchowej:
– nie nauczono mnie katolickiej wiary, w związku z czym nie żyłem po katolicku, w związku z czym przez 50 lat nie otrzymywałem pomocy, która płynie z Sakramentów, która płynie z Mszy Św. i moje życie dzisiaj jest takie, jakie jest (…)
– po Panu Bogu, po Łasce Bożej ważne są pieniądze. Czyli konkretnie. Należałoby sporządzić bilans mienia. Ile w Polsce było kościołów, od skali mikro: wioska, miasto, państwo, diecezja. Ile było kościołów? Dla jakiej Mszy były budowane? Od 69, 70 roku jaka się w nich sprawuje msza, a jaka się nie sprawuje? Ile od tego czasu wybudowano nowych kościołów? Ile ludzie dawali przez 50 lat na msze, na kościół nie wiedząc, że zmieniono im religię.(…) Ile dano na zmienioną religię?
Ogłoszenia z 09.12.2021r. – do odsłuchania tutaj.