Nieprawomocny wyrok stronniczego sędziego w sprawie rzekomej obrazy funkcjonariuszy policji na służbie

27.02.2024 r. na rozprawie o godz. 11:15 Ksiądz Michał Woźnicki SDB usłyszał w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto niesprawiedliwy, nieprawomocny wyrok skazujący, za rzekomą obrazę funkcjonariuszy policji na służbie.
Podczas trwania całego procesu, Sędzia Rafał Parnowski działał na sposób stronniczy i co jest do zauważenia dbał o to, by owa stronniczość “nie ujrzała światła dziennego”. Na wniosek dwóch policjantek działających z inicjatywy Sędziego Parnowskiego wszystkie rozprawy w tej sprawie zostały utajnione.

Połączona w jedną, sprawa dotyczyła trzech zdarzeń, w których oskarżycielami posiłkowymi były dwie policjantki- Pani Lucyna i Pani Dominika oraz Pan policjant Arkadiusz.
Będąc naocznym świadkiem wszystkich trzech zdarzeń mam świadomość i wiedzę, jak absurdalne były, kierowane pod adresem Księdza zarzuty. W każdym z przypadków działania policjantów nosiły znamiona przekroczenia swoich kompetencji (lub braku zachowania procedur) i zaniedbywania nadrzędnego obowiązku- służby społeczeństwu.

Po ogłoszeniu wyroku Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił przed sądem m.in:
“Pan sędzia uzasadniał wyrok (…) chęcią, że z mojej strony [była]- chęć skrzywdzenia.
Nie- jest chęć ratowania dusz, do czego kapłan katolicki jest zobowiązany 24h/dobę… “


Ksiądz Michał Woźnicki SDB” odniósł się po modlitwie, w słowie: “Po ogłoszeniu niesprawiedliwego wyroku skazującego w I instancji”– do odsłuchania tutaj

Spod gmachu Sądu Ksiądz Woźnicki udał się na Wroniecką pod drzwi salezjańskiego kościoła Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych gdzie wraz z wiernymi modlił się o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do naszego salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu, a przez to przyczynienie się aby Msza Św. wróciła do wszystkich katolickich kościołów budowanych i konsekrowanych dla Mszy Św. w rycie rzymskim, naszego miasta Poznania, Polski , Europy i Świata.
Po modlitwie Kapłan wygłosił słowo: “Żyjemy ze skutkami bezbożności wśród ludzi bezbożnych.” – do odsłuchania tutaj.

Kapłan mówił m.in: “Ten wyrok dzisiaj zadany na Księdza to jest taka, można powiedzieć “chwila przerwy”.
Proszę sobie tutaj żadnych złudzeń nie robić. Finał takich ludzi, którzy tak stanęli jak Ksiądz stanął, jak stanął Pan ministrant, daj Boże jak każdy z wiernych, to jest podzielenie losu Jezusa Chrystusa (…) To jest jedyna cena, która jest do zapłacenia za zbawienie duszy (…)”