14 Piesza Pielgrzymka do Tulec “W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim”

W sobotę 24 października 2020 Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił w Kaplicy-Celi ranną Mszę Św. W jej trakcie na teren Domu Salezjańskiego próbowało się dostać dwóch policjantów. W związku z tym, że drzwi zewnętrzne do budynku były zamknięte policjanci nie weszli do budynku.

Kapłan w ogłoszeniach poinformował iż udaje się (jak co miesiąc) na Pieszą Pielgrzymkę do Matki Bożej Tuleckiej. Kapłan poinformował, iż tym razem wyruszy z oficjalną pielgrzymką wyłącznie w gronie mężczyzn – ministrantów, jednak nikomu nie zabroni pójść do Matki Boskiej we własnym zakresie.

Po Mszy Św. Ksiądz Woźnicki SDB odmówił wraz z wiernymi modlitwy pod figurką Matki Boskiej – znajdującą się na terenie podwórza Domu Salezjańskiego, a następnie pobłogosławił wyruszających na pielgrzymkę pątników.
Modlitwa przed wyruszeniem na trasę pielgrzymki do odsłuchania tutaj

Na trasę pielgrzymki wyruszył Kapłan z 4 ministrantami. Do Tulec doszło w tym dniu również 10 pań, które pielgrzymowały w dwóch grupach, również z intencją o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego Kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.

Opustoszałe miasto, tereny na d jez. Maltańskim oraz urokliwe, jesienne, parkowe i leśne drogi pątnicy przemierzali przy sprzyjającej pogodzie.
Rano, nad jeziorem roztaczała się mgła.

Po drodze Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił dwie dalsze części konferencji na temat Sakramentu Spowiedzi:
część 1 – do odsłuchania tutaj
część 2 – do odsłuchania tutaj

Po drodze, w środku lasu Kapłana zaatakowała słownie kobieta- rowerzystka, wykrzykując w kierunku Księdza kłamliwe, absurdalne słowa:
“Przeproś dzieci, które gwałciłeś”
“Pedofilu”
Materiał o tym zdarzeniu zastanie wkrótce opublikowany na łamach WobronieMszy.pl


Po przybyciu do Tulec, po odmówieniu Różańca Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił słówko – do odsłuchania tutaj

Po raz pierwszy w historii pielgrzym pieszo pokonali zarówno drogę z Wronieckiej 9 do Tulec , jak i drogę powrotną z Tulec na Wroniecką. Wracając pątnicy mogli podziwiać rozświetlone światłami Jezioro Maltańskie.

Na kolejną Pieszą Pielgrzymkę w obronie Mszy Św. w rycie rzymskim do Tulec zapraszamy jak zwykle w ostatnią sobotę miesiąca – 28 listopada.
Zapraszamy.

Wyjątkowo, ze względu na Święto Wszystkich Świętych październikowa pielgrzymka odbywała się w przedostatnią sobotę miesiąca.