16 Piesza Pielgrzymka do Tulec “W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim” – zakończenie roku

W ostatni dzień starego roku – 31 grudnia 2020 r. Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił ranną Mszę Św., podczas której Kapłan wygłosił ogłoszenia i kazanie na ostatni dzień roku AD 2020: “By zdążyć po sobie posprzątać przed końcem”- do odsłuchania tutaj
Po Mszy Św. spod kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych wyruszyła comiesięczna Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy Św. w rycie rzymskim.

Kapłan z wiernymi modlili się o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy ul. Wronieckiej 9, a przez to przyczynienie się do powrotu Mszy Św. do wszystkich katolickich kościołów.
Modlitwa przed wyruszeniem na trasę pielgrzymki oraz Różaniec i Godzinki na trasie  do odsłuchania tutaj

W mroźnej scenerii na trasę pielgrzymki wyruszył Kapłan z 4 mężczyznami, wyruszyło też 6 niewiast. Pielgrzymi przyjechali m.in z Warszawy, Włocławka, Gietrzwałdu, Starogardu Gdańskiego, Poznania i okolic.

W trakcie pielgrzymki odmawiany był Różaniec oraz śpiewane były tradycyjne polskie kolędy.

Na ostatnim odcinku pielgrzymki Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił konferencję pt. “Czcij ojca i matkę swoją” do odsłuchania tutaj

Po dotarciu do celu i przedstawieniu Matce Bożej Tuleckiej intencji o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 Kapłan wraz z wiernymi kolędowali Nowonarodzonemu Panu Jezusowi.
Słowo Ks. Michała Woźnickiego SDB wygłoszone w Tulcach, oraz kolędowanie do odsłuchania tutaj

Kolejna – “17 Pielgrzymka W obronie Mszy św. w rycie rzymskim” wyruszy z Wronieckiej, jak Pan Bóg da, po rannej Mszy Św. w sobotę 30 stycznia 2021 r.