17 Piesza Pielgrzymka do Tulec “W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim” 30.01.2021 r.

W sobotę 30 stycznia 2021 r. po rannej Mszy Św. w rycie rzymskim odprawionej przez Księdza Michała Woźnickiego SDB,  spod kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych wyruszyła comiesięczna Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy Św. w rycie rzymskim.

Kapłan z wiernymi modlili się o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy ul. Wronieckiej 9, a przez to przyczynienie się do powrotu Mszy Św. do wszystkich katolickich kościołów.
Modlitwa przed wyruszeniem na trasę pielgrzymki do odsłuchania tutaj

W pięknej zimowej scenerii na trasę pielgrzymki wyruszył Kapłan plus 12 wiernych m.in z Warszawy, Włocławka, Wrocławia, Nowego Miasta, Poznania i okolic.
Kapłan podczas odmawiania pierwszej części Różańca modlił się m.in o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do Poznańskiej Fary do odsłuchania tutaj

Tradycyjnie nad Jez. Maltańskim (z którego została spuszczona woda) Ksiądz Woźnicki wraz z pielgrzymami odśpiewali tym razem w śnieżnej scenerii Godzinki ku czci NMP.

Na dalszych odcinkach odmawiany był Różaniec oraz śpiewane były tradycyjne polskie kolędy.

Na ostatnim odcinku pielgrzymki Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił konferencję pt. “Nauka Kościoła Świętego o małżeństwie i małżonkach” do odsłuchania tutaj

Po dotarciu do celu i przedstawieniu Matce Bożej Tuleckiej intencji o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 pielgrzymi wrócili do Poznania – część autobusem, a część wraz z Kapłanem- piechotą.
Słowo Ks. Michała Woźnickiego SDB wygłoszone w Tulcach do odsłuchania tutaj

Kolejna – “18 Pielgrzymka W obronie Mszy św. w rycie rzymskim” wyruszy z Wronieckiej, jak Pan Bóg da, po rannej Mszy Św. w sobotę 27 lutego 2021 r.