2 Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu z intencją o biskupów dla Polski wiernych Tradycji. 12 lutego 2022r

W sobotę 12 lutego 2022 r. wyruszy comiesięczna Piesza Pielgrzymka z Olsztyna do Gietrzwałdu, którą jak Pan Bóg da, poprowadzi Ksiądz Michał Woźnicki SDB.
Intencja pielgrzymki: Matko Boża Gietrzwałdzka uproś dla Polski biskupów wiernych Tradycji katolickiej.

Piesza Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 12 lutego, o godz. 9:00 przy kościele Matki Boskiej Różańcowej na Dajtkach w Olsztynie, ul. Żniwna 7. lokalizacja kościoła:  tutaj

17-kilometrowa trasa pielgrzymki prowadzi głównie malowniczymi ścieżkami i drogami leśnymi. Na trasie Ksiądz Michał Woźnicki SDB poprowadzi stosowne modlitwy, wypowie odpowiednie słowo, konferencję.

Po dotarciu do miejsca objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie (27 czerwca do 16 września1877r.) Ks. Michał Woźnicki SDB poprowadzi stosowne modlitwy.
Następnie Kapłan uda się z pielgrzymami w miejsce, gdzie odprawi Mszę Św. w rycie rzymskim. Po Mszy Św. pielgrzymi rozchodzą się na miejsca noclegowe (noclegi i wyżywienie należy zapewnić sobie we własnym zakresie)
Uwaga! Zarówno w sobotę, jak i niedzielę w całym budynku, w którym sprawowana będzie Msza Św. przez cały czas przebywania (oprócz czasu wskazanego przez Kapłana), wszystkich obecnych obowiązuje “Sacrum Silentium” czyli święta cisza- święte milczenie.
Wieczorem o godz. 21:00 Kapłan poprowadzi w miejscu objawień stosowne modlitwy.

W niedzielę o godz. 7:30 w budynku, w którym sprawowana będzie Msza Św. odśpiewane będą Godzinki ku czci NMP.
O godzinie 8:00 Ksiądz Michał Woźnicki SDB złoży Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim (z udziałem uczestników “2 Pieszej Piegrzymki do Gietrzwałdu”).
O godz. 10:30 Kapłan wygłosi codzienną katechezę na podstawie Katechizmu Ks. prof. Fr. Spirago.
O godz. 12:00 w miejscu objawień Matki Bożej Kapłan poprowadzi modlitwy Anioł Pański oraz “Różaniec z Gietrzwałdu” z intencją o biskupów i kapłanów wiernych Tradycji Katolickiej.
Oficjalne zakończenie pielgrzymki nastąpi po modlitwie różańcowej.

Informacje, przypomnienie:
Dojazd, nocleg i wyżywienie: we własnym zakresie.
W budynku, w którym sprawowana będzie Msza Św. wszystkich obecnych obowiązuje “Sacrum Silentium”

O comiesięcznych (zawsze w drugą sobotę miesiąca) Pieszych Pielgrzymkach z Olsztyna do Gietrzwałdu Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił m.in. w ogłoszeniach 25.01.2022 r. do odsłuchania tutaj oraz w ogłoszeniach 07.02.2022 r. do odsłuchania tutaj