3 rocznica śmierci śp. Jerzego Zygarłowskiego

7.11.2022 r. , w trzecią rocznicę śmierci, Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił w Baranowie Mszę Św. w rycie rzymskim z intencją za duszę śp. Jerzego Zygarłowskiego.

W stosownym kazaniu Kapłan przypomniał okoliczności śmierci śp. Jerzego, który zginął tragicznie 7 listopada 2019 r. w wypadku samochodowym, jadąc “100 kilometrów i dalej”- do spowiedzi, do Księdza Jacka Bałemby SDB, który pełnił w tym czasie posługę kapłańską w salezjańskim kościele w Międzyborzu.

Ksiądz Woźnicki w kazaniu wskazywał na zaangażowanie śp. Jerzego w zmaganie o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu. Kapłan mówiąc o owocach zmagania pozostawionych przez śp. Jerzego, wskazał m.in. że po eksmisji przeprowadzonej 8 września 2022r. wyrzucona z kościoła przez salezjanów Msza Św. i Kapłan znaleźli schronienie w domu po zmarłym, w Baranowie przy Placu Zmartwychwstania 1.
Kazanie Księdza Michała woźnickiego SDB z 7.11.2022r. – do odsłuchania tutaj

Przed Mszą Świętej 07.11.2022r. Kapłan wygłosił Katechezę “O grzechu śmiertelnym” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. 
Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał jeden rozdział lektury duchowej: “Przygotowanie do śmierci” autorstwa Św. Alfonsa Marii de Liguori
Katecheza i lektura duchowa- do odsłuchania tutaj

Po Mszy Świętej 07.11.2022r. Kapłan wraz z wiernymi udali się na cmentarz w Przeźmierowie aby zmówić Różaniec przy grobie śp. Jerzego Zygarłowskiego.

Po modlitwie Ksiądz Michał Woźnicki wygłosił słowo, w którym wskazywał na całkowite, zaangażowanie Śp. Jerzego w zmaganie o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9.
Modlitwa i słowo końcowe Kapłana- do odsłuchania tutaj
Po modlitwie przy grobie śp. Jerzego Ksiądz z wiernymi przeszli nieopodal aby zmówić modlitwę przy grobie śp. Piotra- Piotrusia, zmarłego małego dziecka- syna małżeństwa, które dzięki zabiegom śp. Jerzego było przez długi czas zaangażowane w zmaganie o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9.

Réquiem aetérnam dona éis Dómine,
et lux perpétua lúceat éis.
Requiéscant in pace.
Amen.

śp. Jerzy Zygarłowski na trasie Pieszej Pielgrzymki w obronie Mszy Św. Wszechczasów
Poznań, Wroniecka – Tulce, 5 sierpnia 2019r.

Dzięki zabiegom i kronikarskiemu zacięciu śp. Jerzego zachowały się liczne zdjęcia i opisy początkowych 3 lat zmagania Księdza Michała Woźnickiego SDB o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.
Poniżej zdjęcia z pierwszych Mszy Św. odprawianych przez Księdza Woźnickiego w Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9.

Prowizoryczny ołtarz przed pierwszą Mszą Św. sprawowaną 20.10.2016 r. przez Księdza Woźnickiego w Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9.
Zdjęcie autorstwa śp. Jerzego Zygarłowskiego.
Prowizoryczny ołtarz przed Mszą Św. sprawowaną 23.10.2016 r. przez Księdza Woźnickiego w Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9.
Zdjęcie autorstwa śp. Jerzego Zygarłowskiego.