38 Piesza Pielgrzymka do Tulec “W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim” 29.10.2022 r.

W ostatnią sobotę miesiąca- 29 października 2022r. Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił rano Mszę Św. w rycie rzymskim w Baranowie przy Placu Zmartwychwstania 1.
Ogłoszenia “Wy macie kościoły – my mamy wiarę. Nie kościół “katakumbowy”, a Kościół w katakumbach.”– do odsłuchania tutaj
Po Mszy Św. wierni przygotowali miejsce na Święto Chrystusa Króla- sprzątnięto pomieszczenia, ułożono kwiaty na ołtarz i przed obraz Matki Bożej Pogromicielki islamu i wszelkich herezji. Następnie Kapłan wraz z wiernymi przejechał na Wroniecką, gdzie rozpoczęła się “38 Piesza Pielgrzymka W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim”.

Kapłan i wierni uklęknęli do modlitwy przed, co rzadko się zdarza, otwartymi drzwiami kościoła. Po chwili w drzwiach ukazał się ks.(?) Bieliski ubrany po cywilu- w sweterku i po chwili lustrowania lekceważącym, wręcz nienawistnym wzrokiem zwrócił się do Księdza Woźnickiego i pana ministranta mówiąc: “Przestańcie tu pajacować, panowie”- następnie zamknął na klucz drzwi kościoła.
Nagranie sprzed drzwi kościoła – do odsłuchania tutaj

Na trasę pielgrzymki wyruszył Kapłan plus 5 wiernych. Na początku odmawiany był, przechodząc koło gmachu seminarium diecezjalnego na Ostrowie Tumskim Ksiądz Michał Woźnicki zwrócił uwagę na ogromny, pusty gmach bez okien.


Kapłan wygłosił związane z tym faktem krótkie wezwanie przed kolejną cząstką Różańca, a na odcinku przy Jeziorze Maltańskim Kapłan z pielgrzymami tradycyjnie odśpiewał Godzinki ku czci NMP

Na przerwie na posiłek, miał miejsce tzw. “kryzys firankowy”, którego sprawcami i uczestnikami były uczestniczące w pielgrzymce panie.
Po posiłku na leśnym odcinku trasy nad rzeką Cybiną, przed odmówieniem południowego różańca Ks. Michał Woźnicki SDB wygłosił na podstawie książeczki Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort “Przedziwny sekret Różańca świętego” naukę o sposobie DOBREGO odmawiania różańca-  do odsłuchania tutaj

W południe na pięknym leśnym odcinku, wśród jesiennej scenerii Kapłan wraz z pątnikami odmówił modlitwę Anioł Pański, i kolejną część różańca.

Po kolejnej przerwie Ksiądz Michał Woźnicki SDB zwrócił uwagę na nieodpowiednie zachowanie jednej z Pań, a po wyruszeniu Kapłan wraz z pielgrzymami odmówił ostatnią część Różańca św.

Ostatni etap pielgrzymki Kapłan i wierni przebyli w ciszy zachowując silencium sacrum.

Popołudniem Ksiądz Michał Woźnicki SDB z wiernymi dotarł do Tulec, gdzie przedstawiono Matce Bożej Tuleckiej intencję o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9, Kapłan wygłosił też Słowo, w którym nawiązywał m.in do “kryzysu firankowego”– do odsłuchania tutaj

Kolejna – “39 Pielgrzymka W obronie Mszy św. w rycie rzymskim” z Poznania, z Wronieckiej do Tulec, jak Pan Bóg da wyruszy z Wronieckiej w sobotę 26 listopada 2022 r.
Więcej na temat Pieszych Pielgrzymek do Tulec w zakładce  Pielgrzymki