45 Piesza Pielgrzymka do Tulec “W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim” 27.05.2023 r.

W ostatnią sobotę miesiąca- 27 maja 2023r. odbyła się 45 Piesza Pielgrzymka do Tulec “W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim”.

Podczas rannej Mszy Św. w rycie rzymskim Ksiądz Michał Woźnicki SDB w ogłoszeniach kontynuował wątek konkretnych postaw, konkretnych osób, spośród wiernych z Wronieckiej, zachowujących się tak, jakby były “na służbie” – do odsłuchania tutaj.

Po Mszy Św. Ksiądz Woźnicki wraz z garstką wiernych przejechał na Wroniecką, gdzie rozpoczęła się “45 Piesza Pielgrzymka W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim”.

Modlitwa i słowo sprzed drzwi salezjańskiego kościoła – do odsłuchania tutaj.

Na trasę pielgrzymki wyruszył Kapłan z garstką ( z sześciorgiem) wiernych. Na początku odmawiany był różaniec. Podchodząc pod drzwi poznańskiej katedry, w której, jak się później okazało, miały się odbyć święcenia kapłańskie, na widok Księdza Woźnickiego i pielgrzymów osoba stojące u drzwi katedry (ksiądz lub kleryk) jakby ze strachem ale i z pogardą przymknęła drzwi świątyni.
Zdarzenie oraz modlitwa u drzwi katedry – do odsłuchania tutaj.

Po różańcu zostały odśpiewywane Godzinki ku czci NMP.

Po przerwie na posiłek, w trasie, śpiewane były pieśni Maryjne.

W godzinie południowej odmówiony został Anioł Pański oraz drga część różańca– do odsłuchania tutaj, po czym po kolejnej przerwie, Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił katechezę na podstawie III tomu Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago “O Sakramentaliach” – do odsłuchania tutaj.

Na ostatnim etapie pielgrzymki Ks. Michał Woźnicki SDB odczytywał ze swoimi komentarzami fragmenty książki Ks. Feliksa Cozela pt. Msza Św. – do odsłuchania tutaj.Po dotarciu do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach Kapłan wraz z pielgrzymami odmówili przed drzwiami kościoła ostatnią część różańca. Później, w trakcie śpiewanej Litanii Loretańskiej, ze względu na rozpoczynającą się uroczystość bierzmowania Ksiądz Woźnicki wraz z wiernymi przeszedł pod figurę Matki Bożej, gdzie dokończone zostały modlitwy.
Na zakończenie 45 Pielgrzymki do tulec z intencją o przywrócenie Mszy Św. Ksiądz Woźnicki wygłosił słowo, w którym nawiązał do przypadającej na ten dzień 23 rocznicy swoich święceń kapłańskich, a także do odbywającej się równolegle na terenie sanktuarium, z udziałem biskupa, uroczystości bierzmowania .
Ksiądz Woźnicki zwrócił się do pielgrzymów prosząc aby w ramach prezentu pomodlić się “aby Ksiądz Michał został męczennikiem, żeby Go zabili za sprawę Mszy (…) Skoro się życiem Ksiądz przysłużyć nie może tak, jakby pragnął
dalej Kapłan mówił: “Skoro nie mogę się Panie Boże przysłużyć na właściwy sposób słowem, życiem, przykładem ” proszę żebyście się modlili “żebym mógł oddać życie za sprawę Mszy Św. czyli modlić się o męczeństwo”
Słowo końcowe– do odsłuchania tutaj.

Kolejna – “46 Pielgrzymka W obronie Mszy św. w rycie rzymskim” z Poznania, z Wronieckiej do Tulec, jak Pan Bóg da wyruszy w sobotę 24 czerwca 2023 r.
Więcej na temat Pieszych Pielgrzymek do Tulec w zakładce  Pielgrzymki