5 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy Św. Wszechczasów

W sobotę 25 stycznia 2020 odbyła się  5 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach.


Pielgrzymowaliśmy z intencją o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła  przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 6:00 Mszą Św. w tradycyjnym rycie rzymskim- odprawioną przez Ks. Michała Woźnickiego SDB, w Kaplicy – Celi przy
Wronieckiej 9.

Po Mszy Św. i modlitwie u drzwi kościoła pielgrzymi odmówili modlitwę przed wizerunkiem Błogosławionej Piątki Poznańskiej.
Ks Michał Woźnicki wygłosił krótkie słowo, a następnie 9 pątników z Poznania, Warszawy i innych miejscowości z Polski wyruszyło na trasę pielgrzymki.

Na youtubowym kanale ” W obronie Mszy ” można pod datą pielgrzymki obejrzeć i wysłuchać modlitw poprowadzonych przez Ks. Michała Woźnickiego SDB na trasie pielgrzymki, m.in:
Modlitwa u drzwi Kościoła wyjście na 5 Pieszą Pielgrzymkę w obronie Mszy Św. Wszechczasów
Wprowadzenie do Różańca
Słowo Ks. Michała Woźnickiego SDB W Tulcach- u celu pielgrzymki

W Sanktuarium w Tulcach (w związku z szybkim tempem marszu) każdy z pątników miał ponad godzinę czasu na indywidualną modlitwę przed figurą Matki Boskiej Tuleckiej.

Ok godz. 15:00 pielgrzymi powrócili do Poznania.

Pielgrzymkowy trud na trasie z Wronieckiej 9 do Tulec – od Błogosławionej Piątki Poznańskiej do Matki Boskiej Tuleckiej podejmowany jest w każdą ostatnią sobotę miesiąca.