5 listopada “świętych relikwii przechowywanych w kościołach diecezji”

W Pierwszą Sobotę miesiąca listopada Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił wieczorem w Baranowie Mszę Św. z formularza w obchodzone 5 listopada “w Polsce, w niektórych diecezjach świętych relikwii przechowywanych w kościołach diecezji”.
Ksiądz Woźnicki odniósł się w swoim słowie do relikwii, które znajdują się w miejscu sprawowania przez Kapłana Mszy Św. w rycie rzymskim.
W portatylu- w ołtarzu znajdują się relikwie męczenników św. Maksyma i św. Wiktoryna.
W relikwiarzu, który dotarł z Salzburga do Kaplicy-Celi na Wronieckiej 08.06.2020 r znajdują się relikwie: Św. Pacyfika – męczennika, Św. Franciszka Salezego, Św. Joanny de Chantal i Św. Karola Boromeusza.
W drugim relikwiarzu, który dotarł z Salzburga do Kaplicy-Celi na Wronieckiej 29.06.2020 r znajdują się relikwie: Św. Gummara, Św. Apollonii- męczennicy, Św. Jacka Odrowąża oraz Św. Maura – męczennika.
Ksiądz Woźnicki odczytał też ze strony Actualia, prowadzonej przez Księdza Jacka Bałembę SDB, tekst o nabożeństwie pięciu pierwszych sobót – odprawianym wyłącznie w powiązaniu z Mszą Świętą w rycie rzymskim.
Po Mszy Św. i wygłoszonej katechezie wierni mieli okazję ucałować relikwiarze z relikwiami świętych.
Ogłoszenia Księdza Michała Woźnickiego SDB- do odsłuchania tutaj

Po Mszy Świętej 05.11.2022r. Kapłan wygłosił Katechezę “O wielkości grzechów” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. 
Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał jeden rozdział lektury duchowej: “Przygotowanie do śmierci” autorstwa Św. Alfonsa Marii de Liguori
Katecheza i lektura duchowa- do odsłuchania tutaj