9 Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu z intencją o biskupów dla Polski wiernych Tradycji katolickiej. 10 września 2022 r.

W dniach 10-11 września 2022r odbyła się prowadzona pod opieką duchową Księdza Michała Woźnickiego SDB 9 Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu.

Kapłan i wierni po raz dziewiąty pielgrzymowali z intencją: o biskupów wiernych Tradycji katolickiej dla Polski.

W sobotę 10 września, o godz. 9:00 przed kościołem Matki Boskiej Różańcowej na Dajtkach w Olsztynie pojawił się Ksiądz Michał Woźnicki SDB wraz z garstką wiernych. W trasę z Kapłanem wyruszyła 8 pątników.

Po modlitwie rozpoczynającej Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił słowo- do odsłuchania tutaj

Po wyruszeniu na trasę i odśpiewaniu kilku pieśni Kapłan wraz z wiernymi modlili się Godzinkami ku czci NMP, następnie Ksiądz Woźnicki wygłosił słowo o niewchodzeniu do kościołów (w tym bazyliki w Gietrzwałdzie) sprofanowanych podczas nowych mszy (jeśli jest ważna konsekracja) przez rozdawaną na rękę, na stojąco i bez użycia pateny Komunię Św. Kapłan mówił to słowo nawiązując do informacji, że odbywająca się w tym samym dniu z Olsztyna do Gietrzwałdu VIII Pielgrzymka Tradycji Katolickiej, organizowana przez FSSPX w planie pielgrzymki ma “wspólną modlitwę w sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej”.
Ksiądz Michał Woźnicki SDB wraz z pątnikami, chwilę wcześniej mijał parking, na którym przygotowywali się do wyjścia właśnie kapłani i licznie przybyli pielgrzymi związani z FSSPX.
Słowo Księdza Woźnickiego na ten temat- do odsłuchania tutaj.
Po wygłoszonym słowie zmówiona została pierwsza część różańca, po której Kapłan z wiernymi zeszli na bok drogi na konieczną, krótką przerwę, podczas której naszą skromną pielgrzymkę wyprzedziła idącą szybszym tempem liczna VIII Pielgrzymka Tradycji Katolickiej.

Wśród pielgrzymów z VIII Pielgrzymki Tradycji Katolickiej można było zaobserwować różne reakcje na widok pielgrzymkowego krzyża, Księdza Woźnickiego i naszej garstki pielgrzymów. Byli tacy, którzy żegnali się na widok krzyża, byli Ci, którzy od razu pozdrawiali Pana Jezusa, byli też tacy, którzy do pozdrowienia dodawali przyjazny uśmiech, kilka osób podeszło do Kapłana przywitać się , ale byli też tacy, którzy w żaden sposób nie zauważali krzyża, a niewielka część pielgrzymów na widok Księdza Woźnickiego “ściągała zimną twarz”.

Również i wśród idących w pielgrzymce kapłanów reakcje były różne. Byli kapłani, którzy na widok krzyża , Księdza Woźnickiego i garstki pielgrzymów skłaniali głowę i pozdrawiali Pana Jezusa ale byli też tacy, którzy nie wykonali żadnego zauważalnego gestu. Wierni, którzy, którzy idącego na końcu pielgrzymki księdza Karla Stehlina- Przełożonego Polskiego Dystryktu Bractwa Św. Piusa X pozdrowili słowami: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – nie usłyszeli od tego kapłana żadnej odpowiedzi. Ksiądz Karl gdy zauważył Księdza Woźnickiego przeszedł bez słowa z zimną twarzą.
Słowo Księdza Woźnickiego na ten temat- do odsłuchania tutaj.

Kapłan nawiązał m.in. też do tej sytuacji mówiąc: ” jest coś na rzeczy”, podczas przerwy na posiłek. Materiał: “Gdzie Pan Jezus, gdzie prawda? Rozmowy różne na przystanku” – do odsłuchania tutaj

Po odmówionym w trasie południowym różańcu Ksiądz Michał Woźnicki SDB na kolejnym przystanku mówił m.in “tak naprawdę, od piątki dzieci urealnia się osoba niewiasty…”
Słowo Kapłana- do odsłuchania tutaj

Po wyruszeniu na dalszy etap pielgrzymki Ksiądz Woźnicki poprosił wiernych o przekazanie swoich spostrzeżeń na temat odbytej dwa dni wcześniej eksmisji Kapłana.
Świadectwo pana ministranta- Jakuba Zygarłowskiego – do odsłuchania tutaj
Świadectwa P. Doroty, P. Anny, P. Hanny, P. Walentego, P. Iwony, P. Anny – do odsłuchania tutaj

Chwilę przed godz. 17:00 Kapłan i wierni dotarli do celu do Gietrzwałdu- w miejsce, gdzie w 1877 roku objawiła się Matka Boża.
Ksiądz Woźnicki wraz z pielgrzymami odmówił ostatnią część Różańca wypowiadając intencję przyniesioną do Matki Bożej do odsłuchania tutaj

Po krótkiej modlitwie przy krzyżu, Ksiądz Woźnicki zadał pytanie osobom wychodzącym z kościoła czy mają pewność, że nie depczą Boga, a następnie po modlitwie przy figurze Św. Józefa Kapłan z wiernymi przeszli alejką na błonie, gdzie w oczekiwaniu w kolejce do Źródełka przez ponad godzinę śpiewane były pieśni maryjne, a na koniec Ksiądz Woźnicki poprowadził modlitwę- do odsłuchania tutaj

Następnie Kapłan i pątnicy udali się w poszukiwaniu noclegu.
Wieczorem Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił Katechezę “O obowiązkach naszych wobec życia bliźniego” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. do odsłuchania tutaj

W drugim dniu pielgrzymki, w niedzielę 11 września rano wierni odśpiewali Godzinki ku czci NMP.
Podczas niedzielnej Mszy Św. w rycie rzymskim Ks. Woźnicki wygłosił ogłoszenia podczas których Kapłan nawiązał m.in. do przeprowadzonej 8 września eksmisji– do odsłuchania tutaj
Kapłan mówił m.in: “ten opór, który był na Wronieckiej przeciwko Mszy Św. w rycie rzymskim (…) (po eksmisji) jest na wyższym poziomie. (…) W tym oporze z sobą w jakiś sposób zazębia się- jednoczy się- instytucja diabelskiego państwa i fałszywego kościoła”

Po Mszy Św. Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił dalszy ciąg Katechezy “O obowiązkach naszych wobec życia bliźniego” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. do odsłuchania tutaj

Ksiądz Michał Woźnicki, który postanowił pozostać o dzień dłużej w Gietrzwałdzie w niedzielę wieczorem przy kapliczce objawień modlił się z wiernymi Różańcem.
Po odśpiewaniu pieśni Bogarodzica i Apelu Jasnogórskiego Ksiądz Woźnicki wygłosił wieczorne słówko: – do odsłuchania tutaj

Kolejna – 6 Piesza Pielgrzymka z Olsztyna do Gietrzwałdu z intencją o biskupów Tradycji Katolickiej dla Polski odbędzie się, jak Pan Bóg da, w sobotę, 12 czerwca 2022r.
Aby wziąć w niej udział należy dokonać pisemnego zgłoszenia. Więcej informacji w zakładce: “Pielgrzymki”