9 Piesza Pielgrzymka do Tulec “W obronie Mszy Św. Wszechczasów”

W sobotę 30 maja 2020 odbyła się  9 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach.

Pielgrzymowaliśmy z intencją o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła  przy ul. Wronieckiej 9 w Poznaniu.


Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 6:00 Mszą Św. w tradycyjnym rycie rzymskim- odprawioną przez Ks. Michała Woźnickiego SDB, w Kaplicy – Celi przy
Wronieckiej 9.

Po Mszy Św. i modlitwie u drzwi kościoła pielgrzymi odmówili modlitwę przed wizerunkiem Błogosławionej Piątki Poznańskiej.
Ks Michał Woźnicki wygłosił krótkie słowo, a następnie 10 pątników z Poznania, Warszawy i innych miejscowości z Polski wyruszyło na trasę pielgrzymki.

Po drodze Kapłan z wiernymi zatrzymywał się pod drzwiami kolejnych mijanych kościołów modląc się o przywrócenie do nich i do wszystkich kościołów Mszy Św. w rycie rzymskim. Odmawiając różaniec pielgrzymi zatrzymali się też przy przydrożnym krzyżu na Chwaliszewie.

Na youtubowym kanale ” W obronie Mszy ” można pod datą pielgrzymki obejrzeć i wysłuchać modlitw, rozważań poprowadzonych przez Ks. Michała Woźnickiego SDB na trasie pielgrzymki, a także jakże pouczających rozmów z wiernymi.
Na trasie odbyły się też mini-warsztaty śpiewu.
Po dotarciu do Matki Boskiej w Tulcach Kapłan poprowadził Nabożeństwo Majowe.

Pielgrzymkowy trud na trasie z Wronieckiej 9 do Tulec – od Błogosławionej Piątki Poznańskiej do Matki Boskiej Tuleckiej podejmowany jest w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Kolejna pielgrzymka już 27 czerwca 2020.