Brutalna interwencja policji nasłanej przez księży Salezjanów

19.10.2020 r. Po Mszy Św. w rycie rzymskim, a przed odmawianiem Różańca, który ksiądz Michał Woźnicki SDB odmawia codziennie wraz z Wiernymi, do mieszkania księdza, w którym znajduje się Kaplica-Cela wkroczyli zamaskowani Policjanci.
Mimo wezwań kapłana, w żaden sposób nie uszanowali obecności Pana Jezusa w Tabernakulum.

Policjanci zostali wezwani przez księży Salezjanów…

Przed Mszą Św. (ok godz. 5:50 rano) Ksiądz Michał Woźnicki SDB wprowadzał do Domu Zakonnego wiernych chcących wysłuchać Mszy Św. w rycie rzymskim.
Za drzwiami na pierwszym piętrze, stało dwóch zamaskowanych mężczyzn jeden robił wiernym zdjęcia aparatem, drugi trzymał w ręku telefon komórkowy…

Zamaskowani mężczyźni to księża Salezjanie- nauczyciele młodzieży w poznańskiej salezjańskiej szkole.
Jeden to Ksiądz Jacek Bielski, który m.in. 27 sierpnia br. dokonał w Kaplicy-Celi, profanacji Mszy Św. atakując gazem Księdza Michała Woźnickiego SDB i wiernych – film z tego zdarzenia do obejrzenia tutaj.

Drugi mężczyzna to Ksiądz Dawid Nowak, który m.in zakłócał Ofiarę Mszy Św. odprawianą przez Księdza Woźnickiego SDB muzyką emitowaną przez głośniki w dniu 23.04.2020r.
W niedzielę 18.10.2020 , Ksiądz Dawid w niemal pustym salezjańskim kościele Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu, kilkanaście minut przed mszą, wzywał modlącego się samotnie na różańcu mężczyznę aby założył maskę na twarz lub opuścił kościół. W przeciwnym wypadku groził wezwaniem policji.
Podobne zdarzenie miało miejsce w przypadku innego mężczyzny, kilka minut wcześniej.

Dzisiejszego ranka Ksiądz Dawid poinformował: “W tym pomieszczeniu, do którego idziecie mogą być tylko dwie osoby … za chwilę przyjadą służby”
Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się do tej sytuacji w ogłoszeniach w trakcie Mszy Św. zakłócanej głośnymi komunikatami emitowanymi przez salezjanów z głośnika
Słowo- do wysłuchania tutaj

Ok. godzinę później policja, zakłócając kult, w brutalny sposób, używając nieuprawnionej siły wywlekła Księdza Michała Woźnickiego SDB, który w szatach liturgicznych odmawiał wraz z wiernymi różaniec.

Policjanci ciągnęli Kapłana po stromych schodach

W drodze do radiowozu boleśnie skuli kajdankami (z tyłu- na plecach) Konsekrowane Kapłańskie Ręce, w których Ksiądz cały czas trzymał różaniec, którym modlił się podczas całej brutalnej akcji policji.

Z Kaplicy Celi został również siłą wyciągnięty, zawleczony do samochodu, skuty kajdankami i odwieziony wraz z Kapłanem (oddzielnymi radiowozami) na komisariat jeden z ministrantów. Skuty, w kajdankach spędził niemal godzinę z okratowanej celi.

Mszę Św. w rycie rzymskim odprawianą przez Księdza Michała Woźnickiego SDB oraz brutalną akcję policji rejestrowała kamera- do obejrzenia tutaj

O całym zajściu, przesłuchaniu na komisariacie, nawracaniu policjantów oraz nieprawdzie wpisywanej przez funkcjonariuszy w policyjne protokoły Ksiądz Michał Woźnicki SDB opowiedział panu doktorowi Stanisławowi Krajskiemu, który zadzwonił popołudniu prosząc Kapłana o wypowiedź. Materiał do obejrzenia tutaj

Pan doktor Stanisław Krajski wypowiedział sią na temat całego zdarzenia w swoim materiale: Policja brutalnie przerywa Mszę Świętą i wywleka księdza z kaplicy

Deo gratias za świadectwo Kapłana, który Słowa, które głosi “od ambony”, potrafi potwierdzić odważnym czynem.
Kilka dni wcześniej Ks. Michał Woźnicki SDB w ogłoszeniach, m.in na temat obowiązku noszenia maseczek, mówił o “wąskiej drodze krzyża… cierpienia, upokorzenia, męczeństwa, śmierci.” do wysłuchania tutaj (20 minuta)

Wieczorem w Kaplicy-Celi Kapłan wraz z dwoma wiernymi zakończył dzień modlitwą, wezwaniami, którymi codzienni kończony jest różaniec.
Ksiądz Michał Woźnicki SDB, jak co dzień, modlił się m.in. za swoich współbraci Salezjanów z Wronieckiej 9 w Poznaniu również za Księdza Inspektora.
Dziś dodatkowo Kapłan przepraszał Pana Boga za profanację, której dopuścili się policjanci z ok 10 osobowej grupy funkcjonariuszy, która przybyła zawezwana przez współbraci salezjanów.

Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się do całego zdarzenia w ogłoszeniach 20.10.2020 r. do obejrzenia tutaj