II Niedziela Wielkiego Postu, 05.03.2023 r.

W II Niedzielę Wielkiego Postu, 05.03.2023 r. Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił rano w Katakumbach w Baranowie Mszę Św. w rycie rzymskim.
Kapłan wygłosił Ogłoszenia- do odsłuchania tutaj w których m.in odniósł się do odebranych pism sądowych- wyroku za rzekomą mowę nienawiści wobec Żydów oraz odrzucenia zażalenia na działanie Komornika Sądowego podczas eksmisji.
Następnie Ksiądz Woźnicki wygłosił kazanie o Przemienieniu Pana Jezusa– do odsłuchania tutaj.
Kapłan mówił m.in: o kłamliwym komunikacie Kurii Diecezjalnej w Kielcach informującym m.in. że “kapłani będący członkami Bractwa Św. Piusa X (tzw.lefebryści) nie należą do Kościoła Katolickiego”

Po Mszy Św. Ksiądz Woźnicki wraz z wiernymi odśpiewał Gorzkie Żale wg starego (niezmienionego) tekstu z 1842 r.

W południe Kapłan udał się przed drzwi kościoła na Wronieckiej 9, na południowe modlitwy z intencją przywrócenia Mszy Św. Wszechczasów do naszego salezjańskiego kościoła. Modlitwę zakłócił zamykający kościół po nowej mszy ks.(?) Jacek Bielskich SDB.

Po zakończonym różańcu i modlitwach Ks. Michał Woźnicki SDB wygłosił Słowo z Wronieckiej- do odsłuchania tutaj.

Wieczorem, 26.02.2023r. , Kapłan wygłosił Katechezę na podstawie III tomu Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago “O wieku przyjmowania Sakramentu Bierzmowania” – do odsłuchania tutaj.

Po odczytaniu katechizmu z komentarzem Kapłan odczytał też kolejną część książki O. Jacka Woronieckiego O.P. pt. “KRÓLEWSKIE KAPŁAŃSTWO – STUDJUM O POWOŁANIU I WYCHOWANIU KAPŁANA KATOLICKIEGO”. Po lekturze Kapłan dodał swój komentarz do przeczytanego fragmentu.
Fragment “Czystość źycia Kapłańskiego i duch umartwienia”- do odsłuchania tutaj.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Zrzut-ekranu-2022-01-05-135740-1024x160.jpg


Kazanie Ks. Jacka Bałemby SDB na  I Niedzielę Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.
Słuchaj słowa Pana Jezusa i postępuj święcie!– do odsłuchania tutaj.