II Pielgrzymka Tradycji Katolickiej do Gietrzwałdu

W sobotę 13 czerwca 2020 Ksiądz Michał Woźnicki SDB wraz z wiernymi z Wronieckiej udał się do Gietrzwałdu na II Pielgrzymkę Tradycji Katolickiej organizowaną przez Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 
Pielgrzymi zgodnie z hasłem przewodnim modlili się o tradycyjnych, katolickich kapłanów odprawiających Mszę Świętą tylko i wyłącznie w rycie rzymskim.
Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Św. w rycie rzymskim odprawioną w Gietrzwałdzkim Sanktuarium przez Księdza Jacka Bałembę SDB.

Kazanie Ks. Jacka do odsłuchania tutaj

Popołudniu Ks. Jacek Bałemba SDB poprowadził i wygłosił nauki podczas Drogi Krzyżowej, w której licznie uczestniczyli przybyli wierni.
Droga Krzyżowa do odsłuchania tutaj

Pielgrzymka była organizowana z intencją “O tradycyjnych, katolickich kapłanów odprawiających Mszę Świętą tylko i wyłącznie w rycie rzymskim”.
W Gietrzwałdzie pojawili się trzej salezjanie odprawiający tylko i wyłącznie Mszę Św. w rycie rzymskim.
Ks. Jacek Bałemba SDB posługujący w parafii w Międzyborzu, Ks. Michał Woźnicki SDB (wyrzucony ze zgromadzenia) posługujący w Poznaniu przy Wronieckiej 9 oraz Ks. Dariusz Kowalczyk SDB posługujący w parafii w Cieszkowie.

Po Drodze Krzyżowej Odbyło się spotkanie z okazji 30-lecia kapłaństwa Księdza Jacka Bałemby SDB.
Życzenia Szanownemu Jubilatowi złożył przedstawiciel organizatora II Pielgrzymki tradycji katolickiej- Pan Prezes Narcyz Kamiński, a w imieniu wiernych z Wronieckiej Ksiądz Michał Woźnicki SDB i Pan Jarosław Taciak.
Życzenia do odsłuchania tutaj

Deo gratias za 30 lat posługi kapłańskiej Ks. Jacka Bałemby SDB.
Deo gratias za kolejną pielgrzymkę do Gietrzwałdu.