Kolejna rozprawa w sądzie o rzekomą mowę nienawiści. Opinia biegłych lekarzy psychiatrów, przekazanie do Sądu Rej. P-ń Stare Miasto 10.05.2024

10.05.2024 W Sądzie Rejonowym Poznań Grunwald i Jeżyce odbyła się druga rozprawa w kolejnej sprawie, w której Ksiądz Michał Woźnicki SDB jest oskarżany o rzekome publiczne znieważenie Żydów z powodu ich przynależności narodowej oraz rzekome nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.
Pani Sędzina Magdalena Adamiec, która na pierwszej rozprawie (06.03.2024r.) wysłała Księdza Woźnickiego na badania psychiatryczne, poinformowała Kapłana i zebranych na sali sądowej, że: “psychiatrzy nie mieli wątpliwości, że “Pan” jest osobą w pełni poczytalną”.

W związku z wnioskiem Ks. Woźnickiego “Sąd postanowił stwierdzić swoją niewłaściwość miejscową i sprawę przekazać Sądowi Poznań Stare Miasto jako właściwemu do jej rozpoznania” gdyż “zdarzenie miało miejsce na ul. Wronieckiej”

Po zakończeniu rozprawy, przed gmachem sądu Ksiądz Michał Woźnicki SDB pomodlił się wraz z wiernymi oraz wygłosił słowo “Po rozprawie w sądzie w spr. rzekomego antysemityzmu-przeniesienie sprawy na Stare Miasto”– do odsłuchania tutaj.