29 Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu z intencją o biskupów dla Polski wiernych Tradycji katolickiej. 11 maja 2024 r.

11 maja 2024 r. odbyła się prowadzona pod opieką duchową Księdza Michała Woźnickiego SDB, 29 Piesza Pielgrzymka z Olsztyna do Gietrzwałdu.

W sobotę 11 maja, wcześnie rano- o godz. 2:00 Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił w domowej kaplicy w Baranowie przy Placu Zmartwychwstania 1 Mszę Św. w rycie rzymskim rozpoczynającą “29 Pieszą Pielgrzymkę z Olsztyna do Gietrzwałdu” z intencją: o uproszenie dla Polski biskupów wiernych Tradycji katolickiej.
Msza Św. podczas której Ksiądz Woźnicki wygłosił stosowne kazanie – do odsłuchania tutaj.

Po Mszy Św. Kapłan wyruszył wraz z wiernymi w podróż do Olsztyna.
Chwilę po 9:00 przed kościołem Matki Bożej Różańcowej na Dajtkach Ksiądz Woźnicki, po modlitwie, wygłosił do pielgrzymów stosowne słowo – do odsłuchania tutaj.

Po wyruszeniu w drogę i odśpiewaniu pieśni, Kapłan wraz z dziewięciorgiem wiernych modlili się Godzinkami ku czci NMP, a następnie została odmówiona pierwsza część Różańca– do odsłuchania tutaj.

Po przerwie na posiłek odmawiana była druga część Różańca – do odsłuchania tutaj.
Następnie Ksiądz Woźnicki i wierni zadawali pytania Panu Dominikowi- mężczyźnie, który kilka lat spędził w seminarium neokatechumenatu. Materiał “Neokatechumenat jest fałszywą drogą. Pytania Księdza Woźnickiego do Pana Dominika” – do odsłuchania tutaj.

Ksiądz Woźnicki wraz z pielgrzymami na ostatnim odcinku trasy, ze względu na miesiąc maj – śpiewali pieśni Maryjne.

W Gietrzwałdzie Kapłan wraz z wiernymi modlili się w miejscu objawień Kapłan, a następnie, jak co miesiąc Ksiądz Woźnicki wraz z pielgrzymami udał się pod krzyż misyjny, następnie do grobu Ks. Augustyna Weichsela, do kapliczki Św. Józefa, a na koniec do z modlitwą do “źródełka”

Kolejna– 30 Piesza Pielgrzymka z Olsztyna do Gietrzwałdu z intencją o biskupów Tradycji Katolickiej dla Polski, odbędzie się, jak Pan Bóg da, w sobotę 8 czerwca 2024r.
Więcej informacji w zakładce: “Pielgrzymki”.