“Nie są więzy krwi ponad więź wiary”

17.12.2021 r. Ks. Michał Woźnicki SDB podczas Mszy Św. w rycie rzymskim wygłosił ogłoszenia wygłosił  do odsłuchania tutaj.
Kapłan mówił m.in:
– “Deo gratias, że nowe osoby trafiają do Kaplicy- Celi. Jak na Polskie warunki z daleka, z bardzo daleka…”
– “Dzisiaj, 17 grudnia zostały przypomniane ogłoszenia, które wygłaszałem przed czteroma laty, 17 grudnia 2017 roku (…)
(Wówczas) poprosiłem wiernych, żeby wszystkie pieniądze z tacy, które płyną, zanosić księdzu dyrektorowi Szymczakowi. (…) Ksiądz Szymczak powiedział: Nie chcemy tych pieniędzy, weźcie sobie te pieniądze”. Ogłoszenia sprzed 4 lat-  do odsłuchania tutaj.
– “Nie są więzy krwi ponad więź wiary”
– “Jeżeli coś ofiarowałeś, jeżeli coś przeznaczyłeś, jeżeli coś w pewien sposób straciłeś na ratowanie świętości małżeństwa (…), dla Kościoła, niech by było – dla Kapłana (…) jeżeli coś przeznaczyłeś na rzecz świętą – nie odbieraj, nie skąp”
– “Jeżeli Pan Bóg da, to jutro się sfinalizuje sprawa kupna samochodu (…) W jakiś sposób jest w prezencie od Pana Boga ten samochód. Przez ludzi to przyszło .”
– “22 grudnia (…) jest przewidziane przyjście tutaj, do kościoła Matki Bozej Wspomożycielki Wiernych na Wronieckiej 9 (…) Matki Najświętszej w kopii Obrazu Jasnogórskiego. (…) Powinniśmy w jak najdłużej możliwym czasie być”
– “Ktoś pyta. Księże, nie mam gdzie do kapłana ortodoksji się dostać. Czy mogę iść do księdza modernisty? (…) nie wolno mi do posoborowców chodzić do spowiedzi”