Niedziela w oktawie Wniebowstąpienia Pańskiego, 21.05.2023 r.

Niedzielę w oktawie Wniebowstąpienia Pańskiego, 21.05.2023 r. Ksiądz Michał Woźnicki SDB odprawił w kaplicy domowej w Katakumbach w Baranowie Mszę Św. w rycie rzymskim.

Ks. Michał Woźnicki SDB w Ogłoszeniach, w aspekcie młodego wiernego sporadycznie przychodzącego na niedzielne Msze Św., cytował słowa piosenki: “Pojawia się i znika…”
Następnie Kapłan kolejny raz kierował słowa napomnienia do narzeczonych, którzy żyją ze sobą pod jednym dachem przed ślubem wskazując jednocześnie, że aby nie przyjąć świętokradzko Sakramentu Małżeństwa należy zerwać z grzechem (zamieszkać oddzielnie). Kapłan ten wątek podjął również pod koniec kazania mówiąc m.in:
“Przed ślubem nie ma wspólnego życia. (…) Jeżeli chcę się dobrze przygotować do Sakramentu Małżeństwa muszę stworzyć warunki początkowe: Ty jesteś tam, ja jestem tu.
I tylko w ten sposób czekamy i upraszamy wspólnie Ducha Świętego który przychodzi, który przyjdzie, który zstąpi i daje moc. …”
W Pierwszej części kazania Ksiądz Woźnicki odczytywał fragmenty katechizmu Ks. Fr Spirago dotyczące Suchych Dni w Kościele.
Ogłoszenia i kazanie z 21.05.2023 r.– do odsłuchania tutaj
Po Mszy Św. Kapłan wraz z wiernymi odprawił Nabożeństwo Majowe przed kapliczką budowaną od frontu domu.

Popołudniu Kapłan udał się na Wroniecką, na modlitwę u drzwi kościoła z intencją przywrócenia Mszy Św. Wszechczasów do naszego salezjańskiego kościoła.

Po zakończonym różańcu i modlitwach Ks. Michał Woźnicki SDB wygłosił Słowo z Wronieckiej “Salezjanie z kościoła na Wronieckiej mają się czego bać, mają się czego wstydzić”- do odsłuchania tutaj.


Kazanie Ks. Jacka Bałemby SDB na Niedzielę w Oktawie Wniebowstąpienia Pańskiego, 21.05.2023 r.– do odsłuchania tutaj.