Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 5.06.2022 r.

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 5.06.2022 r. Ks. Michał Woźnicki SDB złożył w Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9/23 Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim.

Podczas ogłosz Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił m.in.
– o “6 Pieszej Pielgrzymce z Olsztyna do Gietrzwałdu” z intencją o uproszenie dla Polski za pośrednictwem Matki Bożej Gietrzwałdzkiej biskupów wiernych Tradycji katolickiej.
– o posiedzeniu, które ma się odbyć w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto w czwartek 9 czerwca o godz. 13:30. Posiedzenie dotyczy rozpoznania zażalenia na postanowienie prokuratury o umorzeniu dochodzenia w sprawach dotyczących lipca 2021r., m.in.
* podrzucenia pod kościół przy Wronieckiej 9, w miejscu prowadzenia przez Ks. Woźnickiego modlitwy różańcowej, ok 40 psich odchodów
* licznego zakłócania Mszy Świętych w rycie rzymskim przez Salezjańskiego pracownika kościelnego – Pana Zbigniewa Huczko
* kierowania przez Salezjańskiego pracownika kościelnego – Pana Zbigniewa Huczko gróźb karalnych pod adresem wiernych katolików
Ogłoszenia z 5.06.2022 r. – do odsłuchania tutaj

Następnie Ks. Michał Woźnicki SDB wygłosił kazanie na święto Zesłania Ducha Św. oparte na nauce katechizmowej o działalności Ducha Świętego-  do odsłuchania tutaj.

Po Mszy Św. Kapłan i wierni udali się na modlitwę pod drzwi Salezjańskiego kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych. Kapłan wygłosił słowo: “Nie ma miejsca w Kościele dla Mszy Św. w rycie rzymskim- nie ma tam miejsca dla nas katolików” – do odsłuchania tutaj, a następnie na dziedziniec, pod figurkę Matki Bożej na południowy Różaniec w łączności z Gietrzwałdem do odsłuchania tutaj.
Przed Różańcem Ks. Woźnicki w nawiązaniu do ubioru osób przybywających na nową mszę wygłosił krótkie słowo “Pan przyjechał (w krótkich spodniach) na imprezkę- “novus ordo”- do odsłuchania tutaj.

Po południu Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił “185” Katechezę “Nadzieja chrześcijańska wypływa z wiary” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. do odsłuchania tutaj

Kazanie Ks. Jacka Bałemby SDB na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, 5.06.2022 r. do odsłuchania tutaj.