09.01.2021 r. Ks. Michał Woźnicki podczas ogłoszeń głosił słowo o potrzebie modlitwy na podstawie Katechizmu Św. Alfonsa Liguoriego i Żywotu Św. Marcjanny. Ogłoszenia: “Konieczność modlitwy. Świetlany przykład odwagi Św. Marcjanny Męczenniczki” – do odsłuchania tutaj
Trzy lata temu, 09 stycznia 2018 r. po wyrzuceniu od 21.12.2017 r. przez ks. rektora Arkadiusza Szymczaka SDB Mszy Św. w rycie rzymskim z kościoła, wraz z Kapłanem i wiernymi, Ksiądz Michał Woźnicki SDB składa ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim w Kaplicy-Celi w swoim mieszkaniu nr 23, na terenie Salezjańskiego Domu Zakonnego przy Wronieckiej 9 w Poznaniu. Po wyrzuceniu Mszy Św. z kościoła Kapłan dwa dni (21 i 22 grudnia) sprawował Ofiarę Mszy Św. na chodniku, przed drzwiami do kościoła, a kolejne dni na korytarzu klatki schodowej. Ogłoszenia z 09.01.2017 r, w których Kapłan podaje m.in. zasady odprawiania Mszy Św. w Kaplicy-Celi – do odsłuchania tutaj
W ogłoszeniach z 08.01.2021r. Ks. Michał Woźnicki SDB odpowiedział Księdzu dr hab. Piotrowi Natankowi na pytanie: “Kim ty jesteś?” – do odsłuchania tutaj
W ogłoszeniach z 07.01.2021r. Ks. Michał Woźnicki SDB odniósł się do emitowanego w telewizji występu sylwestrowego dwóch polskich artystek. “Człowiek z tego świata zejdzie” “Warto by było dla takich artystek pomyśleć o zbliżającej się śmierci” mówił Kapłan w nawiązaniu do życia wiecznego. Ogłoszenia “Kapłan ma prawo i obowiązek troszczyć się i zabiegać o zbawienie każdej duszy”– do odsłuchania tutaj
6 stycznia 2021 r. Ks. Michał Woźnicki SDB odniósł się (do odsłuchania tutaj) do słów Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z 02.01.2021 r.
Dla Arcybiskupa Gądeckiego Msza Św. w rycie rzymskim to cyt.: “dziwactwo”.
“Ksiądz Arcybiskup (swoją odpowiedzią w Radiu Maryja) uruchomił proces (…) Bierze pełną odpowiedzialność za sposób rozstrzygnięcia sprawy z Wroniecką. Gdyby, nie daj Boże tu polała się krew – będzie miał ją na rękach.”
Wypowiedź – odpowiedź Ks. Arcybiskupa na pytanie słuchacza Radia Maryja (42 min 28 sek. nagrania) do odsłuchania tutaj
Codziennie po Różańcu Ks. Michał Woźnicki SDB modli się wraz z wiernymi za Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Tak też było 6 stycznia do odsłuchania tutaj oraz do odsłuchania tutaj
W święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2021 r. oficjalnie rozpoczęła się z inicjatywy wiernych z Wronieckiej, w ramach dwóch Róż Różańcowych, modlitwa różańcowa z intencją: o Boże błogosławieństwo dla Księdza Michała Woźnickiego SDB oraz o potrzebne Kapłanowi łaski w zmaganiu o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do Salezjańskiego Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych przy ul. Wronieckiej 9 w Poznaniu.
Powstały dwie pierwsze Róże Różańcowe- jedna męska i jedna niewiast. Ogłoszenie z 06.01.2021r. Ks. Michała Woźnickiego SDB na ten temat do odsłuchania tutaj
Zasady oraz informacje szczegółowe jak dołączyć do Róży Różańcowej znajdują się na stronie Żywy Różaniec w zakładce “Walka o Mszę Św.”
W niedzielę 03 stycznia 2020 r. Ks. Michał Woźnicki SDB udał się wraz z wiernymi do Salezjańskiego Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu przy Wronieckiej 9.
Po zakończeniu posoborowej mszy odprawianej o godz. 10:00, gdy jej uczestnicy wyszli z kościoła, Ks. Woźnicki i wierni do kościoła weszli. Kapłan odmówił modlitwę o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła, a następnie rozpoczął z kilkunastoma wiernymi ponad godzinne kolędowanie Panu Jezusowi “w żłóbku narodzonemu”.
Wychodzący z zakrystii ks. Rektor Arkadiusz Szymczak oraz ks. Jacek Bielski nie odważyli się na wypowiedzenie do Kapłana i wiernych choćby słowa. Nie wytłumaczyli się z bezpodstawnego wezwania policji dzień wcześniej, ale i też nie wezwali policji do kościoła. Niczym niezakłócone kolędowanie trwało do momentu rozpoczęcia drugiej tej niedzieli- posoborowej mszy (o godz. 12:00).
Wiernych śpiewających kolędy było więcej niż uczestników nowej mszy w południe.