Piątek 29.04.2022r.

W piątek 29.04.2022 r. Ks. Michał Woźnicki SDB odprawił wieczorem w Kaplicy-Celi Mszę Św. w rycie rzymskim. Przed Mszą Św. Kapłan z wiernymi odmówił trzecią część Różańca, a po zakończonej Mszy Św. Ksiądz Woźnicki przy wystawionym Panu Jezusie w Najświętszym Sakramencie odśpiewał z wiernymi Litanię do Serca Pana Jezusa oraz zmówił modlitwy odmawiane zazwyczaj w piątek- jako ekspiacja za grzechy własne oraz grzechy młodych ludzi podczas nocnego- piątkowego życia miasta.

Podczas ogłoszeń Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił m.in.
– o otrzymanym odrzuceniu przed Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto wniosku o przywrócenie terminu w sprawie dotyczącej kar za nieprzestrzeganie reżimu maseczkowego.
– o powodach rezygnacji z wyjazdu do Gorzowa Wielkopolskiego na Konferencję Pobudki podczas której ks. Pietras ma mówić o sytuacji prawno-kanoniczna Tradycji Kościoła w zakresie liturgii i nauczania po motu proprio Traditionis Custodes, a Pan red. Paweł Chmielewskima mieć wykład o synodalności…
– o porządku Mszy Św. i Nabożeństw majowych pod figurką Matki Bożej (od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, w soboty o godz. 6:00, w niedziele o godz. 8:00)
– o nieangażowaniu się na tą chwilę Księdza Woźnickiego w sprawę protestu dotyczącego mającej się rozpocząć budowy na błoniach w Gietrzwałdzie .

Ogłoszenia Księdza Michała Woźnickiego SDB z 29.04.2022 – do odsłuchania tutaj

Po Mszy Św. Ks. Michał Woźnicki SDB realizując wezwanie Salezjanina, Ks. Jacka Bałemby: “Pilnuj czytania. Jedna strona dziennie- codziennie” odczytywał kolejną cześć Katechizmu Katolickiego dla Ludu Bożego autorstwa Ks. prof. Franciszka Spirago, tym razem nie z reprintu, a oryginału z 1906r.
Kapłan wygłosił dla wiernych ”148″ Katechezę: “O przymiotach prawdziwego Kościoła- O soborach” – do odsłuchania tutaj