Pielgrzymka do Głotowa i Gietrzwałdu

12.06.2021 r. Ksiądz Michał Woźnicki SDB wraz z wiernymi udał się do Głotowa na Pielgrzymkę Tradycji Katolickiej organizowaną przez Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 

Kapłan z pielgrzymami z Wronieckiej do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu i Męki Pańskiej w Głotowie dotarli na Mszę Św. w rycie rzymskim sprawowaną przez Księdza Jacka Bałembę SDB. Kapłan wygłosił kazanie ( do odsłuchania tutaj) w którym wskazywał na pilne cztery zadania.

1. Podejmując działania, starania o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim należy mieć staranie o powiązanie kultu z wiarą i świętym życiem podając zasadę: Lex Orandi, Lex Credendi, Lex Vivendi
2. Troska o godne organizowanie i sprawowanie Mszy Św. w rycie rzymskim zarówno w aspekcie wewnętrznym, jak i zewnętrznym.
3. Podjęcie decyzji poważnej, dożywotniej i nieodwołalnej związania się wyłącznie z Mszą Św. w rycie rzymskim.
4. Wielkoduszność dla Pana Boga, szczególnie przejawiająca się jeśli chodzi o poświęcony czas i starania aby uczestniczyć we Mszy Św. w rycie rzymskim i przystępować do Sakramentu Spowiedzi wyłącznie u Kapłanów ortodoksji katolickiej.

O Godzinie 15:00 Ksiądz Dariusz Kowalczyk SDB odprawił Drogę Krzyżową.
Droga Krzyżowa planowana ścieżkami pobliskiej Kalwarii Warmińskij, ze względu na deszczową pogodę odbyła się w kościele.

Na zakończenie pielgrzymki organizowanej przez Prywatne Katolickie Stowarzyszenie Wiernych Tradycji Łacińskiej im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus  Ks. Jacek Bałemba wygłosił salezjańskie słówko.

Po zakończeniu Pielgrzymki Tradycji Katolickiej Ks. Michał Woźnicki SDB wraz z grupą wiernych udał się w pieszą Pielgrzymkę z Głotowa do Gietrzwałdu