Po co Pan Bóg dał “Wroniecką”? Pan Bobek: koperta z napisem “relikwie”.

12.09.2022, po powrocie z pielgrzymki do Gietrzwałdu Ksiądz Michał Woźnicki SDB podczas Mszy Św. w rycie rzymskim sprawowanej w Baranowie mówił do wiernych słowo w ramach ogłoszeń: “Po powrocie z Gietrzwałdu. Tak się nie pisze do Księdza. Pan Bobek przyjął relikwie” – do odsłuchania tutaj

Ksiądz Woźnicki, w aspekcie przeprowadzonej przez komornika 8 września 2022r. eksmisji Kapłana z Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9 mówił m.in.:
“Po co Pan Bóg dał “Wroniecką”? Kapłanowi i Tobie (wskazując na wiernych). Po co?”
– “Zmieniło się tylko jedno, że Ksiądz nie przestał zmagać się o Mszę Świętą -przywrócenie jej na Wroniecką- do kościoła, a jednocześnie tym miejscem składania Najświętszej Ofiary Mszy Św. jest w tej chwili Baranowo, Plac Zmartwychwstania 1 (…) i Wroniecka, jako miejsce, gdzie Ksiądz udaje się w południe, jeśli może każdego dnia modlić się przed drzwiami kościoła różańcem i innymi litaniami o przywrócenie Najświętszej Ofiary Mszy Świętej”
– “Niewieście nie wypada pisać tak do Księdza”- mówił Kapłan w aspekcie otrzymanej po eksmisji drogą mailowa wiadomości od “Jagody z Poznania” kobiety, której Kapłan nie zna.

Ksiądz Woźnicki odniósł się też do wiadomości, którą otrzymał od komornika – Pana Pawła Bobka w której pisze on m.in, że: ” kopertę z napisem “relikwie”, w której znajdowały się obrazki pozostawił pan na tabernakulum i to ona może być co najwyżej widoczna na filmie”.
Kapłan komentował: “Pan Komornik Paweł Bobek bardzo by chciał, żebym ja uwierzył, że ks.(?) Tomasz Olejnik, który nie widać, żeby wydobył kopertę z relikwiami, ale jakoś Pan komornik twierdzi, że to zrobił, zorientował się, że wszedł w posiadanie w kopercie relikwii (…) ruszyło go sumienie wobec tabernakulum i przekazał na taki sposób kopertę z owymi relikwiami (tu Ksiądz Woźnicki zademonstrował sposób przekazania koperty), a pan komornik je zabrał i to ja widzę na owym filmie”

Kapłan odczytał też wiadomość od Pana Macieja, który tak komentował wejście komornika, dziennikarzy i księży (?) do Kaplicy-Celi: “Banda zbirów, wśród nich Salezjanie weszła do obory, tak to wyglądało”
Ogłoszenia z 12.09.2022 do odsłuchania tutaj