Postęp prac w Katakumbach

Cały czas, w swoim tempie, dzięki łasce Bożej, pracy osób zaangażowanych oraz środkom finansowym przekazywanym przez darczyńców postępują prace w Katakumbach aby odpowiednio i jak najgodniej przygotować miejsce sprawowanej przez Księdza Michała Woźnickiego SDB Mszy Św. w rycie rzymskim.

W ostatnim czasie między innymi:

27 lutego Pan Piotr ułożył płytki podłogowe w części przeznaczonej dla wiernych, Pan Jakub Zygarłowski kończył układanie płytek w zakrystii (podłoże przygotowywane było wspólnie z Panem Eugeniuszem).


Cztery dni w pracach pomagał Pan Lucjan, który pomógł m.in. przy kładzeniu nowej instalacji elektrycznej i myciu- przygotowaniu płytek chodnikowych do prezbiterium

1 marca monterzy osadzili nowe, drewniane drzwi wejściowe wraz z oknem oraz drugie okno w Katakumbach, na którym znajdzie się kopia witrażu z kościoła na Wronieckiej przedstawiającego kapłana składającego Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim.

3 marca Pan Eugeniusz ułożył cokoły w zakrystii

4 marca Ksiądz Michał Woźnicki SDB zajmował się stolarką- Kapłan odnawiał zakupione w Szczecinie drzwi do prezbiterium, Pan Jacek kończył malować sufit “nawy” dla wiernych, a Pani Renata pomagała w pracach porządkowych.

6 marca Ksiądz Woźnicki zajął się fugowaniem płytek podłogowych w zakrystii i spowiednicy, a Pan ministrant ułożył w prezbiterium kostkę granitową i charakterystyczne płytki chodnikowe- podobne do tych znajdujących się przed drzwiami naszego salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9.

Cały czas do przygotowania pozostaje m.in. pokój oraz łazienka z aneksem kuchennym dla Kapłana, oraz korytarz i toaleta dla wiernych.