W podziękowaniu za łóżko- kamieniem w okno Kaplicy!

14.12.2021 r. Ks. Michał Woźnicki SDB wygłosił kazanie o Matce Najświętszej na bazie Katechizmu Maryjnego. – do odsłuchania tutaj.

Tego samego dnia, przed Mszą Św., w związku ze słowem wygłoszonym dzień wcześniej przez Ks. Michała Woźnickiego SDB wierni przywieźli dla Pana Zbigniewa- pracownika salezjańskiego wygodne, rozkładane łóżko polowe wraz z materacem.

Przed Mszą Św. łóżko zostało ustawione przy drzwiach do komórki bez okien, w której Salezjanie trzymają swojego pracownika.
To właśnie tam, lub w garażu – również bez okien mieszka i śpi ( bez łóżka) Pan Zbigniew.
Bezbożny pracownik salezjański wyjrzał ze swojej komórki i od razu skierował do Kapłana obraźliwe słowa, nazywając Go “śmieciem”.

Podczas Mszy Św. Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówiąc o dostarczonym łóżku polowym mówił m.in:
“prezent – z tytułu miłości bliźniego. (…)
Proszę być przygotowanym, że może wyrzucić, porąbać albo sprzedać. Nie musi używać.”

W “podziękowaniu” za łóżko, podczas ogłoszeń Pan Zbigniew (jak to już wiele razy i dni wcześniej bywało) zaczął rzucać kamieniami w okno Kaplicy-Celi.
Pan ministrant, który otworzył okno zauważył kryjącego się za krzakiem Pana Zbigniewa, który z latarką w ręku szukał kolejnych kamieni, którymi mimo otwartego okna pracownik salezjański dalej rzucał – do obejrzenia tutaj.

Ks. Woźnicki mówił dalej w ogłoszeniach:
“To wszystko idzie na konto Salezjanów i za to kiedyś przed Bogiem odpowiedzą.
Ale w tym świecie trzeba, żeby odpowiedzieli. Dlaczego? Bo z tego się trzeba nawracać!”

Po kilku minutach pracownik salezjański ponownie zaczął rzucać kamieniami w okno.
Pan ministrant, po otwarciu okna oświetlił podwórze lampą.

Pan Zbigniew zaskoczonym światłem reflektora odszedł spod okna i zaczął po raz kolejny wykrzykiwać wulgaryzmy wzbudzając w swojej chorej głowie nieistniejąca rzeczywistość :
“Zabierzcie to g…, nie wiem czy to trucizna, czy bomba, palancie jeden. Zagrażasz całej społeczności. Zejdź tu na dół…. to pogadamy!”
po czym wykrzykiwał kolejne wulgarne słowa. – do obejrzenia tutaj.

Po zakończonej Mszy Św. w miejscu pozostawienia łóżka polowego Kapłan i wierni zauważyli przyklejony na ścianie karton z napisami: “TO PRZYWLÓKŁ WOŹNICKI. BOMBA? TRUCIZNA?”
Nagranie– do obejrzenia tutaj.

Po wyprowadzeniu wiernych na ulicę okazało się, że tabliczka informująca o godzinach odprawiania Mszy Św. w rycie rzymskim, zawieszona na rowerze Ks. Michała Woźnickiego SDB po raz kolejny została zamalowana sprayem – tym razem w kolorze srebrnym.

Do sytuacji z łóżkiem dla Pana Zbigniewa Ksiądz Woźnicki odniósł się następnego dnia, 15.12.2021 r. w Ogłoszeniach – do odsłuchania tutaj.