Wierni z Wronieckiej jadą do JE ABP Jana Pawła Lengi w sprawie Mszy Św. w rycie rzymskim i walczącego o Jej przywrócenie Kapłana.

W piątek 27.112020 r. wierni z Wronieckiej (czterech ministrantów i pięć niewiast) udali się do Lichenia aby przedstawić JE Arcybiskupowi Janowi Pawłowi Lendze (z perspektywy wiernych) sprawę zmagania o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do Salezjańskiego Kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.

W nawiązaniu do nagranego przez JE Abp Jana Pawła Lengę materiału
wierni chcieli bezpośrednio Księdzu Arcybiskupowi:
– przedstawić się, oraz opisać wiernych uczęszczających (nie jesteśmy “kilkoma babciami”)
– podziękować za podjęcie tematu
– przedstawić rolę Księdza Michała Woźnickiego SDB w zmaganiu o przywrócenie Mszy Św. wrycie rzymskim do Salezjańskiego Kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu (to jest najważniejszy cel w działaniach prowadzonych od 4 lat przez Ks. Woźnickiego)
– przedstawić sytuację – wiadomości, fakty na temat tego zmagania (aby Ksiądz Arcybiskup miał świadomość tego co dzieje się przy Wronieckiej 9)
– przedstawić haniebne działania jakie podejmują od wielu lat Salezjanie, którzy nie chcę w Kościele przy Wronieckiej 9 Mszy Św w rycie rzymskim, Kapłana ani wiernych
– zapewnić JE KS Abp o codziennej pamięci modlitewnej Kapłana i wiernych
– poprosić o modlitwę
– poprosić o odprawienie Mszy Św. w rycie rzymskim w intencji przywrócenia Mszy Św. wrycie rzymskim do Salezjańskiego Kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu, oraz w intencji Księdza Michała Woźnickiego SDB.
– poprosić o błogosławieństwo na dalsze zmagania o przywrócenia Mszy Św. wrycie rzymskim do Salezjańskiego Kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu a także na stawanie przed trybunałami świeckimi (policja, sądy) w sprawie obrony Mszy Św. w rycie rzymskimMimo wielu zabiegów, próśb na recepcji oraz niemal 5 godzinnej, stałej modlitwie pod oknami JE Ks. Arcybiskupa wiernym nie udało się spotkać z Ks. Arcybiskupem.

Nie wiadomo na pewno, czy napisana na okładce egzemplarzu Bulli Qou primum informacja o chęci spotkania wiernych z Jego Ekscelencją w ogóle dotarła do Ks. Arcybiskupa…

Po niemal 7 godzinach oczekiwania Wierni udali się w drogę powrotną.