Wizyta w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

W niedzielę 20 marca 2022 r. Ks. Michał Woźnicki SDB, wraz z garstką wiernych, udał się do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Kapłan i wierni spędzili godzinę w kościele modląc się w milczeniu przed wizerunkiem Św. Józefa.

Ksiądz Woźnicki odniósł się do tej wizyty w ogłoszeniach wygłoszonych 21.03.2022r. do odsłuchania tutaj
Kapłan mówił m.in:
“Wielka łaska, że te wszystkie intencje, z którymi się udawaliśmy, a ja udawałem się z tą, która mi towarzyszy nieustannie: żeby za sprawą Św. Józefa Kaplica-Cela nie została spacyfikowana, nie została zabrana przez złych ludzi wysługujących się piekłu i jego aniołom- bolesne, że w tych rolach moi bracia salezjanie, ale i też instytucja państwowa (…) Jednocześnie też deklarując przed Św. Józefem i upraszając gotowość poniesienia jakichkolwiek, gdyby trzeba, ofiar- łącznie z oddaniem życia za sprawę przywrócenia tu Mszy Świętej w rycie rzymskim i obrony Kaplicy-Celi”

Ksiądz Woźnicki wskazywał też na fakt, że kapłan, który podczas nowej mszy przyszedł do Kaplicy Św. Józefa do tabernakulum po Pana Jezusa nie przyklękał (przy otwartym tabernakulum) podczas odbieraniu i przynoszenia cyboria- puszki z Panem Jezusem.
Ksiądz Woźnicki odniósł się też do faktów profanacji podczas rozdawania komunii oraz opowiedział o spotkaniu ks. Jarosława Powązki, który w Sanktuarium Kaliskim odprawia Mszę Św. w rycie rzymskim.

Po powrocie z Kalisza Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił “111” Katechezę O Duchu Świętym, na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. do odsłuchania tutaj

Natomiast 21 marca, przed Mszą Św. Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił “112” Katechezę – dalszą część o Duchu Świętym, na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. do odsłuchania tutaj