Kolejna (2) tabliczka o Mszy Św.- zerwana.

15.07.2021 r. Ksiądz Michał Woźnicki SDB w ogłoszeniach poinformował o zerwaniu zamalowanej wczoraj sprayem, zawieszonej kilka dni temu na rowerze Księdza Michała Woźnickiego SDB tabliczki informującej o godzinach sprawowania w Kaplicy-Celi Mszy Św. w rycie rzymskim.

Kapłan wskazywał, na podobieństwo zerwania tabliczek na rowerze do zrywania, niszczenia w zeszłym roku – trzydzieści razy- tabliczek na drzwiach Kaplicy Celi.
“Podobny język, podobny styl. Czy Ci sami ludzie? Nie wiemy…”
W przypadku niszczenia tabliczek na drzwiach Kaplicy- Celi wiadomym jest, że dokonywali tego ks. Dawid Nowak SDB , ks. Jacek Bielski SDB.
Sprawcy nieraz zostawali przyłapani na gorącym uczynku.

Ogłoszenia Księdza Michała Woźnickiego SDB z 15.07.2021 r.– do odsłuchania tutaj.

Sprawa wandalizmu – zniszczonych tabliczek, oraz zniszczenia sprayem – pomalowania roweru, również w aspekcie jako akt utrudniania dostępu do katolickiego kultu oraz  znieważenia grupy oraz osób z powodu przynależności wyznaniowej (skradziono tabliczkę informującą o godzinach sprawowania Mszy Św. w rycie rzymskim) została zgłoszona na policję wraz z wskazaniem konkretnych dowodów w sprawie…

15.07.2021 r. , przed godziną 10:00 w miejsce zamalowanej, a następnie zerwanej tabliczki została zawieszona kolejna – taka sama tabliczka.