Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy Św. Wszechczasów z Wronieckiej 9 w Poznaniu do Tulec

W sobotę 28 września odbyła się  Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach.
Była to oficjalnie “1 Piesza Pielgrzymka w obronie Mszy Św. Wszechczasów”. Wcześniej – 05 sierpnia 2019 do Tulec pielgrzymowała 5 wiernych, z czego dwóch mężczyzn po osiągnięciu Tulec poszło dalej aż do Częstochowy. Do końca września samotnie do Tulec udał się pieszo Ks. Michał Woźnicki SDB.
Później- we wtorek 5 listopada (dwa dni przed tragiczną śmiercią) samotnie do Tulec poszedł śp. Jerzy Zygarłowski, aby dokończyć niedokończoną pielgrzymkę z października 2019.
Od listopadowej pielgrzymki do Tulec przyjąto do numeracji oficjalnie zaliczać wyłącznie pielgrzymki Kapłana wraz z wiernymi.

28 września pielgrzymowaliśmy z intencją o przywrócenie Mszy Św. w tradycyjnym rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła  przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 6:00 Mszą Św. w tradycyjnym rycie rzymskim- odprawioną przez Ks. Michała Woźnickiego SDB, w Kaplicy – Celi przy Wronieckiej 9.
Po Mszy Św. i Różańcu u drzwi kościoła pielgrzymi złożyli kwiaty przed wizerunkiem Błogosławionej Piątki Poznańskiej.
Ks Michał Woźnicki wygłosił słowo. Po krótkiej modlitwie 12 pątników z Poznania, okolic i Warszawy wyruszyło na trasę pielgrzymki.

Na youtubowym kanale ” W obronie Mszy ” można obejrzeć i wysłuchać modlitw poprowadzonych przez Ks. Michała pod drzwiami poszczególnych kościołów na trasie pielgrzymki.

Ok 16:30 Pielgrzymi powrócili do Poznania.

Pielgrzymkowy trud na trasie z Wronieckiej 9 do Tulec – od Błogosławionej Piątki Poznańskiej do Matki Boskiej Tuleckiej będzie podejmowakażdą ostatnią sobotę miesiąca.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy na pielgrzymkowym szlaku.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 20190929_145733-1024x645.jpg

na trasie pielgrzymki
przed Sanktuarium w Tulcach