28 Piesza Pielgrzymka do Tulec “W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim” 31.12.2021 r.

W ostatni dzień roku, w piątek 31 grudnia 2021 r. o godzinie 7:00 pod drzwiami salezjańskiego kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu, przy ul. Wronieckiej 9 rozpoczęła się 28 Piesza Pielgrzymka “W obronie Mszy Św. w rycie rzymskim”.

Ksiądz Michał Woźnicki SDB wraz z wiernymi modlili się przed przed zamkniętymi drzwiami salezjańskiego kościoła.- do odsłuchania tutaj

Kapłan powitał wiernych, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy przybyli aby wyruszyć na pątniczą trasę.
Ks. Woźnicki poinformował, że inaczej niż poprzednimi razy pielgrzymka, która ma charakter pokutny będzie odbywać się w milczeniu. Kapłan prosił, aby udział w pielgrzymce w ostatni dzień roku traktować jako przebłaganie za grzechy.

Po drodze Kapłan z wiernymi weszli do kościoła Franciszkanów na Placu Bernardyńskim gdzie znajduje się jedna z największych ruchomych szopek Bożonarodzeniowych.
 do obejrzenia tutaj

Na trasę pielgrzymki wyruszył Kapłan plus 11 wiernych, m.in ze Szczecina, Łodzi, Wrocławia, Poznania i okolic.

Na ostatnim, leśnym etapie pielgrzymki, podczas postoju Kaplan odpowiedział na pytania wiernego m.in. dotyczące “Węża Mojżeszowego”- do odsłuchania tutaj

Po dotarciu do celu i przedstawieniu Matce Bożej Tuleckiej intencji o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 pielgrzymi wrócili do Poznania.
Modlitwa i Słowo Ks. Michała Woźnickiego SDB wygłoszone w Tulcach dotyczące m.in segregacji sanitarnej w Sanktuarium w Tulcach- do odsłuchania tutaj

Kolejna – “29 Pielgrzymka W obronie Mszy św. w rycie rzymskim” wyruszy z Wronieckiej, jak Pan Bóg da 29 stycznia 2022 r.
Więcej na temat Pieszej Pielgrzymki w zakładce  Walka o Mszę Św.