Nabożeństwo, Msza Św. i nauka na zakończenie roku 2021

W ostatni dzień roku, 31 grudnia 2021 r. o godz. 19:00 w Kaplicy-Celi przy Wronieckiej 9/23 w Poznaniu Ksiądz Michał Woźnicki SDB poprowadził nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne za miniony rok, przy wystawionym Przenajświętszym Sakramencie.
Modlitwy- do odsłuchania tutaj.

W kazaniu, podczas ostatniej w 2021 roku Mszy Św. Ksiądz Michał Woźnicki SDB mówił m.in. “Obym zdążył, obyś zdążył do Boga przyjść, do Boga wrócić, do Boga zawołać (…) Ostatni dzień kalendarzowego roku mówi nam o końcu czasu doczesnego (…) zbliża nas, otwiera przed nami perspektywę czasu, która zbliża nas do wieczności. Obym zdążył, obyś zdążył do Boga przyjść, do Boga wrócić, Boga przepraszać, za grzechy żałować, wyspowiadać się, żyć w stanie łaski uświęcającej, za grzechy pokutować, zadośćuczynić za grzechy. Obyś zdążył do człowieka, do którego trzeba wrócić. Obym zdążył. Ostatnie godziny, minuty spędzane przez nas w obecności Pana Jezusa dają nam nadzieję, że zdążymy”
Ks. Woźnicki przytaczał też słowa “Księdza, którego głos znamy. Katolicki głos- ortodoksyjny głos (…): Nigdy więcej mszy zreformowanej, nigdy więcej Novus Ordo Missae.”
Kazanie Ks. Michała Woźnickiego SDB z 31.12.2021 r- do odsłuchania tutaj.

Chwilę przed północą, przy dźwiękach noworocznych fajerwerków, Kapłan rozpoczął w gronie kilkorga wiernych ostatnią w tym roku katechezę na podstawie katechizmu z cyklu “Pilnuj czytania. Jedna strona dziennie- codziennie”.
Katecheza pt. “Stracisz wiarę- stracisz wszystko”- do odsłuchania tutaj.