Dziesiąty raz zniszczona tabliczka na rowerze informująca o Mszy Św. Tym razem skradziona- zerwana przez księdza!

W sobotę 23 października 2021 r. po rannej Mszy Św. w rycie rzymskim pan ministrant Jakub Zygarłowski uzyskał informację od osoby, która dzień wcześniej, w piątek 22 października była świadkiem, jak ok. godz. 9:30 ksiądz w sutannie ( z opisu świadka wynika , że ks. Jacek Bielski) zrywał, obcinał z roweru Ks. Michała Woźnickiego SDB kolejną tabliczka informująca o godzinach sprawowania w Kaplicy-Celi Mszy Św. w rycie rzymskim.
Tabliczka ta była zawieszona na rowerze przez pana ministranta wraz z Kapłanem 21.10.2021 r. ok. godz. 16:30

Świadek opowiadał, że ksiądz, który obcinał tabliczkę wszedł z nią na teren salezjanski i sądząc po odgłosach, wrzucił ją najprawdopodobniej do śmietnika.

Pan ministrant poinformował Ks. Woźnickiego o zaistniałym fakcie i razem z Kapłanem najpierw sprawdził, że skradziona i połamana tabliczka rzeczywiście leży w salezjanskim śmietniku, a po kilkunastu minutach Kapłan wydobył ją ze śmietnika aby dostarczyć jako dowód policji.

Podczas wyciągania zniszczonej tabliczki – dowodu rzeczowego Kapłan i Pan ministrant zostali zaatakowani przez pracownika salezjańskiego – Pana Zbigniewa.
Najpierw Pan Zbigniew wrzucił na głowę kapłana worek śmieci, a potem Pan ministrant odniósł obrażenia, gdy Pan Zbigniew uderzał go kilkukrotnie w głowę pokrywą od śmietnika.
Sprawy skradzionej i zniszczonej przez księdza Jacka Bielskiego tabliczki oraz napaści Pana Zbigniewa zostały zgłoszone na policję. Wyciąganie tabliczki, napaść P. Zbigniewa oraz zgłoszenie na policję- do obejrzenia tutaj