Iść czy nie iść w Pielgrzymce Pokutnej do Gietrzwałdu?

W piątek, 15.07.2022 r. Ks. Michał Woźnicki SDB mimo osłabienia spowodowanego chorobą odprawił (po dziennej przerwie) Mszę Św. w rycie rzymskim.

Ks. Woźnicki na początku ogłoszeń wspomniał m.in. że:
– “Pan Huczko (pracownik salezjański) przybrał ostatnio metodę, że jak się przechodzi na dół (koło kotłowni, w której mieszka) to wali w swoje drzwi- łomocze od wewnątrz”.
Później Kapłan mówił:
– “W odniesieniu do zdrowia. Życie mamy od Pana Boga nie jako dar sam w sobie, żebyśmy sobie pożyli, tylko żebyśmy przez życie doczesne osiągnęli życie wieczne”
i dalej, w aspekcie garstki wiernych z Wronieckiej:
– “Jeżeli nie chcesz służyć swoim zdrowiem Bożej sprawie, dla zbawienia swojej duszy, to nie licz, że to zdrowie będziesz odzyskiwać, że to zdrowie będziesz mieć. W którymś momencie ci będzie po prostu zabrane. Bo Pan Bóg łaskę zdrowia nie daje byśmy sobie w dobrym zdrowiu żyli, tylko zdrowie jest nam dawane po to byśmy zrealizowali ostateczny cel naszego życia- zbawienie duszy”.

Ogłoszenia z 15.07.2022 r. “Mam iść czy nie w Pielgrzymce Pokutnej do Gietrzwałdu? Radosnego dawcę miłuje Bóg.”- do odsłuchania tutaj.

Po nabożeństwie z wystawieniem Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił “224” Katechezę p.t. “Cześć dodawana Świętym” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. do odsłuchania tutaj