JE Ks. Abp Jan Paweł Lenga: Trzymajmy się prawdy tylko ona czyni wolnym

08.01.2022 r. podczas ogłoszeń Ks. Michał Woźnicki SDB podzielił się z wiernymi korespondencją z JE Ks. Abp Janem Pawłem Lengą.

Ksiądz Arcybiskup przysłał Księdzu Woźnickiemu wiadomość, w której JE cytuje tekst Michaela J. Matta z 24.12.2021r.
Oto niewielki fragmenty tego tekstu:
” W te Święta Bożego Narodzenia, moi przyjaciele, na całym świecie ustanawiane są nowe prawa karne, i to nie przez jakieś sekularystyczne, antykatolickie władze cywilne, ale raczej przez globalistycznego infiltratora, który z łaski szatana znalazł się na dostojnej katedrze św. To co się teraz dzieje jest oczywiście tylko pierwszym krokiem, a fakt, że dzieje się to w przeddzień obchodów urodzin Chrystusa sugeruje, że pochodzi to z najgłębszych wnętrzności samego piekła. Nie zapominajmy jednak, że to wszystko wydarzyło się już wcześniej, co dobitnie pokazuje poniższy komunikat prasowy z 1972 roku. Działo się to stopniowo wtedy, i będzie się działo stopniowo teraz. (…)
Nie lękajcie się więc, klany świętej Tradycji. To prześladowanie jest znakiem, że wiele milionów zachowało wiarę pomimo najlepszych wysiłków Rewolucji, aby ją z nas wyprzeć. Rewolucja poniosła klęskę. Franciszek o tym wie i my o tym wiemy.  I naszym zadaniem jest teraz trzymać się katolickiego gruntu, tak jak zrobili to nasi ojcowie 50 lat temu, jak zrobili to kiedyś arcybiskup Lefebvre i biskup Castro Mayer. Oni zmienili historię i udaremnili rewolucję, po prostu zachowując starą wiarę, i my też musimy to zrobić. Kto będzie następnym Lefebvre’em? Następny Castro Mayer? Następnym Michaelem Daviesem? Następnym Walter Matt? … “

Ksiądz Michał Woźnicki SDB w odpowiedzi wysłał JE Ks. Abp Janowi Pawłowi Lendze wiadomość o treści:
“LJCh
Ekscelencjo Księże Arcybiskupie, niech Dobry Pan Bóg czuwa nad Księdzem Arcybiskupem i Matka Najświętsza uprasza koniecznych łask w całym A.D. 2022.
I słowo otuchy dla Ekscelencji. Jestem jako kapłan katolicki i salezjanin oraz katolicy z Wronieckiej 9 w Poznaniu wierni Pasterzowi i Pasterzom, którzy w tych łasych dla zdobycia laurów chrześcijańskiego życia czasach, dochowują wierność Kościołowi Katolickiemu i Jego Głowie- Chrystusowi, którzy nie zdradzili wiary, kultu i dyscypliny Kościoła.
Jesteśmy ufni Bogu, że broniąc katolickiej wiary i kultu w Domu Salezjańskimi przy Wronieckiej 9 w Poznaniu nie damy się podejść i zwieść wilkom w owczych skórach, którzy fałszywie imitują głos naszego Pana Jezusa i głos Pasterzy Jego stada i okażemy się ,Wierni do końca’, Bogu i Kościołowi.
I jako trzecie Księże Arcybiskupie- wołanie mojej kapłańskiej duszy. Ekscelencjo, dla Polski trzeba katolickiego Biskupa, biskupa katolika i Biskupa Polaka, który nie będzie miał skrupułów i słabości wobec odstępstwa Jana Pawła II i innych ,wielkich mężów’, nie będzie miał kompleksów, strachu ani życiowej  przynależności.
Od wiary Księdza Biskupa Pan Bóg tak wiele uzależnił dla Polski!
Ksiądz ma imię Jan Paweł ze Chrztu świętego I to musi  znaczyć dla Polski i odzyskania katolickiej wiary i Mszy Świętej katolickiej dla Polski co nam tamten JPII chytrzej jak wąż w Raju odebrał. Nie wystarczą książki I audycje Księże Arcybiskupie! Potrzebne owcom Biskupie słowo z ambony I Biskupie munus, władza.
Biskup nie może być na emeryturze kiedy wokół nie ma innego katolika Biskupa w Polsce a wierni kapłani i owce nie mają gdzie pójść nawet aby się poskarżyć. Odwagi Księże Arcybiskupie! Jest  Chrystus! I Matka Jego, Marya! Ksiądz jest dany i wezwany przez Pana Boga i Kościół Chrystusowy do Polski i to się jeszcze nie wypełniło! Ksiądz ma przed sobą Boże dzieło! Odwagi Księże Arcybiskupie, kto w Polsce stanie dziś chociażby jak Abp. Lefebvre czy Castro de Mater?
Pokornie proszę o Pasterskie błogosławieństwo+. Ks. Michał Woźnicki sdb”


W odpowiedzi na wiadomość Księdza Woźnickiego do Jego Ekscelencji Ksiądz Arcybiskup odpisał:
“Trzymajmy się Prawdy tylko ona czyni wolnym, jednak za Prawdę trochę się cierpi ale kto wytrwa z Chrystusem zbawiony będzie. Walczmy jak umiemy i czyńmy co możemy. Bóg wzmocni w swoim czasie.”

Fragment ogłoszeń Księdza Michała Woźnickiego SDB z 08.01.2022 r. dotyczący tego tematu- do odsłuchania tutaj.

Katechizm “40”- Bóg jest najmędrszy.