Krucjata XXI wieku- odbić Kościoły, co do jednego!

23 czerwca 2022r. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił kazanie: “Krucjata XXI wieku- odbić Kościoły, co do jednego!” do odsłuchania tutaj.
Kapłan w swoich słowach nawiązywał m.in do prowadzonej codziennie od niedzieli 19 czerwca, w godzinach Męki Pańskiej od 12:00 do 15:00 modlitwy u drzwi Salezjańskiego Kościoła NMP Wspomożycielki Wiernych w Poznaniu.
Odmawiamy w tym czasie cały Różaniec (…) tajemnice radosne, bolesne, chwalebne, Litanię do Św. Józefa- zawsze związaną z Różańcem, (…) Litanię do Krwi Chrystusowej. Jest modlitwa osobista. Długa- godzinna. Są śpiewane pieśni. Jest wreszcie Koronka do Miłosierdzia Błogosławione Piusa IX z połowy XIX wieku i stosowne pieśni na zakończenie tego czasu trzech godzin modlitwy: “Bogarodzica” i “Nie rzucim Chryste świątyń Twych”.
Jaki sens tego czasu się jawi? (…)
Jest to czynienie gruntu pod KRUCJATĘ. (…)
Nie trzeba ruszać do Ziemi Świętej.
Wystarczy ruszyć na swoja wioskę, wystarczy ruszyć w swoim mieście, w którym kościoły Boże są DO ODBICIA.
Od kogo? Nie od muzułmanów! Od posoborowych posoborowców, którzy się rozsiedli jak basze w Świątyniach Pańskich. (…)
Znakiem tego jest wyniesienie stamtąd bluźnierstwa, które bluźni Bogu- posoborowy stół w prezbiterium, który stoi przy ołtarzu, bluźni Bogu! Stół przeciw Ołtarzowi !!!”

Po Mszy Św. w rycie rzymskim Ksiądz Michał Woźnicki poprowadził procesję z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie wokół Salezjańskiego Kościoła.

Po zakończonej procesji, w Kaplicy Celi, przed Najświętszym Sakramentem odśpiewana została Litania do Serca Pana Jezusa. Kapłan modlił się m.in słowami:
“Upraszajmy w zakończeniu Oktawy Bożego Ciała o łaskę odbicia wszystkich kościołów katolickich Polski, Europy i świata, budowanych dla Najświętszej Ofiary Mszy, nie uczty, nie posoborowej uczty, przez katolików aby każdy z nich , aby nikt z nich, nikt z nas nie miał na sobie winy zostawienia Świątyń Bożych, Kościołów Bożych pod okupacją heretyków- modernistów, choćby nimi byli hierarchowie kościelni…”
Modlitwy przed Najświętszym Sakramentem- do odsłuchania tutaj.

Po zakończonym nabożeństwie Ksiądz Michał Woźnicki SDB, na podstawie drugiej części Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago, wygłosił “203” Katechezę “O przeciwieństwie miłości Bożej: o miłości do świata.”- do odsłuchania tutajLeave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *