Ks. Michał Woźnicki SDB honorowym obywatelem Miasta Poznania?

03.11.2022 r. Ksiądz Michał Woźnicki SDB podczas Mszy Św. w rycie rzymskim wygłosił ogłoszenia, podczas których odniósł się do spreparowanych informacji prasowych, które pojawiły się dzień wcześniej, mówiących o tym jakoby osoby związane z Kapłanem chcą, by ksiądz Woźnicki został Honorowym Obywatelem Miasta Poznania.

“Co jest do powiedzenia? Pierwsze, że ja z tym nie mam nic wspólnego! Basta.
I drugie, z tego co wiem od czcigodnych wiernych, to nikt z czcigodnych wiernych z tym nie ma nic wspólnego!”

Kapłan dalej wskazywał, że absolutnie nie życzy sobie żadnych honorów- orderów.

Ksiądz Woźnicki mówił:
“Co najważniejsze, jakby miasto chciało się przyczynić czemukolwiek zgodnemu z tym, o co się Ksiądz Michał Woźnicki zmaga to przedstawiciele miasta (…) winni zadbać (…)
– za chwilę mamy 11 listopada, a potem za miesiąc będzie rocznica Powstania Wielkopolskiego, pytaj na jaką Mszę powstańcy chodzili, w związku z jaką Mszą składali przyrzeczenie powstańcze (…) wszystko jest Msza katolicka (…)- członkowie Urzędu Miasta mieliby obowiązek monitować w Kurii, że uroczystości państwowe w związku z 11 listopada, uroczystości państwowe, czy miejskie w związku z Powstaniem Wielkopolskim, że uroczystości państwowe w związku z męczennikami w Forcie VII- Błogosławioną Piątką mają się odbywać połączone z Mszą Świętą w rycie rzymskim, a nie z posoborowym novus ordo- mszą Pawła VI – posoborowymi gusłami. Mogliby się na ten sposób przyczynić.
Jak cokolwiek z tych punktów zrobią, a najlepiej trzy razem to wtedy być może będą miały tytuł Księdzu Michałowi kiedyś przyznawać jakikolwiek order. Inaczej, gdybym umarł, a coś takiego by Księdzu chciano dać- proszę na to splunąć, podeptać i wywalić.”
Ogłoszenia Księdza Michała Woźnickiego SDB- do odsłuchania tutaj

Jako prezes ukonstytuowanej niemal rok temu, choć jeszcze formalnie nie zarejestrowanej, Organizacji Katolików Oszukanych Posoborowiem (OKOP) informuję, że ani ja, ani nikt z wiernych katolików uczęszczających na Msze Św. w rycie rzymskim odprawiane przez Księdza Michała Woźnickiego SDB oraz i innych księży ortodoksji katolickiej nie mamy nic wspólnego z petycją, która wpłynęła do Rady Miasta Poznania w dniu 18.10.2022r..
Petycję, w której autor (pisząc w liczbie mnogiej) m.in. domaga się przyznania Księdzu Woźnickiemu honorowego obywatelstwa Miasta Poznania, opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej 31.11.2022r.
Autor, osoba z daleka- spoza Poznania, która nigdy nie była na Mszy Św. w Kaplicy Celi na Wronieckiej pisze na sposób taki jakoby była jedną z osób biorących udział w zmaganiu Kapłana o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.
Osoba ta nie ma takiego tytułu.
Wprowadza swoim działaniem w błąd członków Urzędu Miasta i Rady Miasta Poznania.
Dla “uwiarygodnienia” i stworzenia pozorów iż autorem, sygnatariuszami owej petycji są katolicy biorący udział w zmaganiu o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim osoba, która złożyła petycje skorzystała z treści skopiowanych z niniejszego blogu.
Osoba ta dokonała tego bez zgody i wiedzy autora blogu WobronieMszy.pl

Nie jest przypadkiem, że już 2 listopada, czyli niemal od razu po publikacji petycji w BIP, ukazał się w mediach- na portalu e-poznan artykuł, w którym można przeczytać, że “zwolennicy księdza Woźnickiego” “chcą, by ksiądz Woźnicki został Honorowym Obywatelem Miasta i miał swój skwer”.
Kim są owi wskazani w artykule “zwolennicy”? Nie określono.
Z całą pewnością nie ma wśród tych określonych w artykule “zwolenników” nikogo z grona katolików biorących udział w zmaganiu Księdza Michała Woźnickiego SDB o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu.

Kto spreparował tą petycje? Kto, dobrze wiedząc o złożeniu takiej petycji, niemal od razu po publikacji tej petycji preparuje tendencyjny artykuł na e-poznan (autor nie ma odwagi podpisać się imieniem i nazwiskiem)?
Warto zwrócić uwagę, na zdjęcie, które zamieszczone jest jako ilustracja artykułu na e-poznan. Jego autorem, jak można przeczytać pod zdjęciem jest “Adrian Hewusz”,
Ów autor zdjęcia wielokrotnie w przeszłości, w związku ze zmaganiem Księdza Woźnickiego o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim, kłamał – podszywał się pod inne osoby, przeszkadzał we Mszy Św. sprawowanej przez kapłana, a chwilę później brał udział w pobiciu pana ministranta służącego do owej Mszy Św. sprawowanej przez Księdza Woźnickiego. Za pobicie pana ministranta Pan Adrian H. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu.

CAŁĄ NOC przed eksmisją Księdza Woźnickiego z Salezjańskiego Domu przy Wronieckiej 9 Adrian H. spędził z telefonem w ręku przeszkadzając w pakowaniu na samochód rzeczy przekazanych wiernym przez Księdza.
Wtedy Pan Adrian H. informował iż “puszcza na żywo” transmisje z tego pakowania właśnie na portal e-poznan.
Niejednokrotnie Adrian H. dokonywał prowokacji, m.in wzywania policji na Wroniecką w celu późniejszego rejestrowania zdarzeń z udziałem Księdza Woźnickiego i przysłanej policji.

Kto stoi za petycja złożoną 18.10.2022 do Rady Miasta Poznania? Fakt, że jako autor petycji jest osoba spoza Poznania nie wyklucza, że inicjatorem jest ktoś inny – bliżej Poznania.

Z petycja nie ma nic wspólnego Ksiądz Michał Woźnicki SDB, nie mają z nią nic wspólnego również katolicy związani ze zmaganiem Kapłana o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 .


Jakub Zygarłowski

Po wieczornej Mszy Świętej 03.11.2022r. Kapłan wygłosił dalszy ciąg Katechezy “O powstawaniu i rozwoju grzechu” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. do odsłuchania tutaj