Ksiądz Woźnicki w sądzie- u Pani prezes i na rozprawie

04.10.2023 r., dzień przed rozprawą, Ksiądz Michał Woźnicki SDB udał się do Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto. Kapłan chciał złożyć osobiście pisma do Pani Prezes Sądu. W odniesieniu do tej wizyty Ksiądz Woźnicki 05.10.2023r. wygłosił ogłoszenia: “Kapłańskie przestrogi dla ludzi nieprawych choćby byli prezesami sądu.” – do odsłuchania tutaj.

Na zakończenie tych ogłoszeń Kapłan mówił: “… bezbożnym ludziom z sądu na (ul.) Młyńskiej, którzy w kapłanie nie są w stanie uszanować kapłana, pozdrowić księdza, odpowiedzieć na pozdrowienie grozi Boży Sąd. Wyrok wieczny- to piekło jest.”

05.10.2023 r. po rannej Mszy Św. Ksiądz Michał Woźnicki SDB udał się ponownie do sądu, tym razem na kolejną- szóstą rozprawę w której Kapłan oskarżany jest o rzekome znieważenie policjantów na służbie.

Sprawa prowadzona przez Pana Sędziego Rafała Parnowskiego, na wniosek dwóch pań policjantek (za podpowiedzią sędziego Parnowskiego) jest niejawna.
Na poprzedniej rozprawie i po rozprawie Ksiądz Woźnicki składał bazujące na faktach wnioski o wyłączenie z orzekania w tej sprawie, stronniczego sędziego Parnowskiego.

Po rozprawie Kapłan wygłosił słowo “Po kolejnej rozprawie o przypisywane zniesławienie policjantów na służbie. Przestroga!” (do odsłuchania tutaj), w którym wskazywał na kłamstwa, których dopuszczali się policjanci, na łamanie przez nich procedur.
Dalej Kapłan mówił, że:
“jak się nie ma kwalifikacji bezbożnika i człowieka, który jest w stanie swoje sumienie zbrukać to raczej w policji kariery nie zrobi. Przynajmniej tutaj Poznań to pokazuje: Młyńska (gmach Sądu Rejonowego) Marcinkowskiego (Komenda Policji Poznań Stare Miasto).”
Wskazując dlaczego tak szybko opuścił salę sądową Ksiądz Woźnicki powiedział:
“Jako Kapłan nie będę firmował brudnego sumienia Pana Sędziego Rafała Parnowskiego(…) To miejsce (Sąd na Młyńskiej) jest miejscem niesprawiedliwości- potwierdzania jej i nieprawdy- przynajmniej tak mi się jawi z tych wszystkich zdarzeń, w których tutaj jesteśmy.(…)
Na Sądzie Ostatecznym(…) nie stanie żadna instytucja: sądu, kurii, szkoły, komitetu. Stanie człowiek- twarzą w twarz z Bogiem. I Pan Sędzia za takie swoje decyzje odpowie przed Panem Bogiem…”

Na zakończenie Słówka Ksiądz Woźnicki wraz z wiernymi modlił się ” w intencji tych wszystkich, którzy tutaj- pracując w sądzie- zaprzedają swoje sumienie na potwierdzanie nieprawdy, kłamstwa, nadużyć władzy- Kyrie eleison”


Kolejna- siódma rozprawa w powyższej sprawie odbędzie się 9 listopada 2023r. o godz. 9:00.

Również w piątek- 06.10.2023 r. Ksiądz Woźnicki uda się do sądu. Tym razem w roli oskarżyciela prywatnego, w sprawie, w której na ławie oskarżonych zasiądzie ks.(?) Jacek Bielski SDB.
ks. Bielski- “pałkarz z Lubina” odpowiadać będzie za ataki fizyczne na wiernych oraz kilkukrotne ataki gazowe na Księdza Woźnickiego oraz wiernych.
Sprawa rozpocznie się o godz. 8:45