Księża Salezjanie ukradli dzwon!!!

W Niedzielę Białą (19.04.2020r.) w trakcie Procesji Zmartwychwstania po salezjańskim dziedzińcu, spod drzwi Kaplicy-Celi został skradziony DZWON.
Dzwon ten wystawiany jest codziennie na korytarz, przed Kaplicą-Celą, na piętrze zamieszkałym wyłącznie przez Księży Salezjanów, wzywając swoim głosem na Mszę Św. trydencką.
Okoliczności wskazywały, że kradzieży dokonali Księża Salezjanie lub inne osoby za ich wiedzą i zgodą.
Następnego dnia (20.04.2020r.) wierni (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) udali się do Ks. Dyrektora Arkadiusza Szymczaka z interwencją – żądaniem o oddanie dzwonu – zostali zbyci.
Nagranie z tej “rozmowy”, w którą włączył się po chwili Ks. Michał Woźnicki.
Po chwili, jako stronnik Ks. Dyrektora do rozmowy włączył się Ks. Dawid Nowak , nazywając Księdza Michała e-SB-eckim pasożytem.
Ks. Michał splunął obu Księżom w twarz nazywając ich złodziejami. Ks. Dyrektor i Ksiądz Dawid uderzyli Księdza Woźnickiego w twarz.
Nagranie z tej rozmowy opublikowane jest na filmie – do odsłuchania tutaj

Po tej bulwersującej wymianie zdań, wierni udali się na Policję składając zgłoszenie dokonania kradzieży (poniedziałek 20.04.2020 od ok. godz. 9:00 do ok 12:00).
Po około 1,5 h w Domu Salezjańskim pojawiło się dwóch policjantów.
Podczas ich interwencji i rozmowy z Ks. Dyrektorem i Ks. Dawidem oraz osobnej rozmowy z Ks. Michałem ( do odsłuchania tutaj ) sprawcy kradzieży podrzucili dzwon na korytarz piętra zamieszkałego wyłącznie przez Księży Salezjanów, (wcześniej go tam nie było).
Policjanci przyjęli od Ks. Michała Woźnickiego stosowne oświadczenie odbioru skradzionego dzwonu.

Deo gratias !!!