Modlitwa przy grobie śp. Radogosta Czesława Martynowskiego

W piątek 18.02.2022 r. rano przed wyjazdem na grób śp. Radogosta Martynowskiego Ksiądz Michał Woźnicki SDB wraz z wiernymi odśpiewał Godzinki ku czci NMP.
Kapłan i wierni śpiewali na chwałę Matce Przenajświętszej w górskiej scenerii przy polnej kapliczce Trójcy Przenajświętszej z 1747 roku.
Po odśpiewaniu Godzinek Kapłan wygłosił krótkie Słowo “O konieczności wznoszenia serca ku Bogu” do odsłuchania tutaj

W południe Ksiądz Michał Woźnicki SDB odmówił różaniec wraz z Panią doktor Anną Martynowską i wiernymi z Wronieckiej przy grobie tragicznie zmarłego pod lawiną ś.p. Radogosta, Czesława Martynowskiego.

W drodze powrotnej do Poznania, Ksiądz Woźnicki odpowiadał na pytania wiernych. “Podjęcie zobowiązania modlitwy w danej intencji; Miara dobra”- do odsłuchania tutaj
Kapłan mówił m.in.
“Czy jestem gotowy tracić, żeby zyskać (…)
Żeby drugiego człowieka do wiary katolickiej przywieść trzeba na pewien sposób za niego zapłacić, zanim on sam zacznie płacić za siebie i za innych”
“Modlitwa jest wpisana w życie, jest konkretnym wzniesieniem serca ku Bogu”

Wieczorem Ksiądz Michał Woźnicki SDB złożył w Kaplicy-Celi Ofiarę Mszy Św. w rycie rzymskim. Kapłan wygłosił kazanie: “Czy jesteś uczniem Chrystusa a jeśli nie to czyim? Kryteria.” do odsłuchania tutaj