Zachować każde słowo Prawdy o życiu wiecznym i o życiu doczesnym

19.02.2022 r. Ks. Michał Woźnicki SDB wygłosił kazanie “Zachować każde słowo Prawdy o życiu wiecznym i o życiu doczesnym”- do odsłuchania tutaj
Kapłan mówił m.in:
“…Luter powiedział: ruszmy łacinę- ruszymy Kościół.
A Luter w posoborowiu to kto? To święty jest… to święty jest…
Jeszcze Wojtyła przed Lutrem świeczki nie palił ale Franciszek już.
Czekać jak Lutra ogłoszą świętym. Ja będę krzyczał wtedy Hurra, bo ksiądz Gregorius Hesse powiedział, że to będzie widomy znak, że posoborowie jest antykościołem – świątynią antychrysta.”
“Są w Polsce lekarze, Pani doktor Anna Martynowska z Lądku Zdrój do takich należy, która mówi (…) cowida Księże nie wyodrębniono tej choroby, i nie wyodrębnią jej. Nie mamy żadnej nowej choroby.”
“…jak do wiary katolickiej przyszedłeś, katechizmy studiujesz, przy liturgii katolickiej trwasz, spotkasz posoborowego posoborowca – odprawi przed tobą te rytułały, gdzie musi okazać swą wielkoduszność że cię zaprasza, że cię gości (…) za chwilę widzisz: boi się ciebie, boi się ciebie, boi się ciebie – nie chcę Cię! Bo jest w nim poczucie winy jest w nim strach”
“W obrębie posoborowych posoborowców, posoborowego posoborowia nie ma miłości bliźniego bo nie kocha się Boga tak, jak zadał Bóg. Dlatego człowieka się zostawia na ostatniej drodze, nie walczy się o niego, bo nie ma sił”- mówił Ksiądz Woźnicki nawiązując do śmierci na “zapalenie płuc” przyjaciela- Pana Leszka i braku wcześniejszego kontaktu żony Pana Leszka z Panią doktor Martynowską.
“Pomagasz innym ludziom – musisz stać, klęczeć przed Panem Bogiem. Każdego dnia w modlitwie wiernym być.”
“Na Wronieckiej stajemy w sprawie Kościoła. Tu modlitwa musi być.(…) Nie wystarczy się modlić- trzeba się dobrze się modlić.(…) Z modlitwy rodzi się zamiłowanie do modlitwy.”

Po Mszy Św. Ksiądz Woźnicki SDB wygłosił  “82” Katechezę “Bóg daje Abrachamowi obietnicę Odkupiciela” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. do odsłuchania tutaj

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *