Na chorobę duszy jest lekarstwo. 03.03.2023 r.

03.03.2023 r. podczas Mszy Św. w rycie rzymskim, Ksiądz Michał Woźnicki SDB wygłosił kazanie: “Na chorobę duszy jest lekarstwo-zawsze to samo: uznanie grzechu, żal za grzechy, Spowiedź.”.
Kapłan odczytał homilię Św. Augustyna i dalej mówił m.in.:
“Na chorobę duszy jest lekarstwo (…) zawsze to samo: uznanie grzechu, żal za grzechy, Spowiedź. Jak cyfra 38 (lat) nas przeraża- może to dłużej trwać- całe życie. Będę na tydzień przed śmiercią- warto życie rewidować, zmienić.”
Kazanie z 03.03.2023 r.- do odsłuchania tutaj.

Po Mszy Św. Ksiądz Michał Woźnicki SDB odczytał kolejną część książki O. Jacka Woronieckiego O.P. pt. “KRÓLEWSKIE KAPŁAŃSTWO – STUDJUM O POWOŁANIU I WYCHOWANIU KAPŁANA KATOLICKIEGO”. Po lekturze Kapłan dodał swój komentarz do przeczytanego fragmentu.
Fragment pt. “Bezżenność c.d.” – do odsłuchania tutaj.

W południe, Ksiądz Woźnicki modlił się o przywrócenie Mszy Św. w rycie rzymskim do naszego, salezjańskiego kościoła przy Wronieckiej 9 w Poznaniu. Po modlitwach Kapłan wygłosił Słowo z Wronieckiej– do odsłuchania tutaj.

Wieczorem, 03.03.2023r., w obecności gości- organizatorów i uczestników Narodowej Pielgrzymki ku czci Jezusa Chrystusa Króla Polski Kapłan wygłosił dalszy ciąg Katechezy “O Chrzcie Św.- o rodzicach chrzestnych” na podstawie III tomu Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago “– do odsłuchania tutaj.

Na zakończenie wizyty organizatorów i uczestników Narodowej Pielgrzymki ku czci Jezusa Chrystusa Króla Polski Kapłan wygłosił do nich Słowo – do odsłuchania tutaj.