Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej

Ksiądz Michał Woźnicki SDB, z tytułu osobistej pobożności i wdzięczności Matce Bożej Ostrobramskiej, odprawił 16.11.2022 r. Mszę Św. w rycie rzymskim, wg patronału polskiego, ze wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia Ostrobramskiej.

W ogłoszeniach Kapłan wskazał na swoja obecność w Wilnie, w Ostrej Bramie w 2016 roku, gdy “mając wtedy na sobie zakaz głoszenia Słowa Bożego upraszałem przed obrazem: Matko Najświętsza! O co mi przychodzi się modlić?
Byłem już wtedy zgłoszony na warsztaty Ars Celebrandi i przyszło takie wewnętrzne światło, żeby modlić się o odwagę wobec przełożonych zakonnych i kościelnych.
Myślę, że bez tamtej modlitwy i łaski, która z tamtej modlitwy, przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej, spłynęła, nie wszedłbym na tę drogę (…)
… z pewnością znalazłbym setki powodów aby nie ruszać w drogę odpoznawania- poznawania Tradycji katolickiej, przewidując jakie za tym będą konsekwencje.
Z wdzięczności Matce Najświętszej, tej co w Ostrej świeci Bramie, dzisiaj tę Mszę Świętą sprawuję…”

Ogłoszenia Księdza Michała Woźnickiego SDB- do odsłuchania tutaj.

Po Mszy Św. Kapłan wygłosił Katechezę “O pokusie” na podstawie Katechizmu Ks. prof. Franciszka Spirago. 
Po odczytaniu katechizmu z komentarzem, Kapłan odczytał jeden rozdział lektury duchowej: “Przygotowanie do śmierci” autorstwa Św. Alfonsa Marii de Liguori.
Katecheza i lektura duchowa- do odsłuchania tutaj.