Pan Zbigniew i studenci – Salezjańscy “Traditionis Custodes”

W środę 4.05.2022 r. Ks. Michał Woźnicki SDB odprawił Nabożeństwo Majowe przed figurką Matki Bożej na dziedzińcu Domu Salezjańskiego.
W trakcie nabożeństwa z otwartych drzwi pobliskiego tzw. “Fortu” słyszalny był głos pracownika salezjańskiego – pana Zbigniewa, który wypowiadał o Księdzu Woźnickim i wiernym charakterystyczne słowa: “że jest tam z pięcioma śmieciami”.
Kapłan wskazywał, że pan Zbigniew patrzy na wiernych jak na śmieci.
Gdy po skończonym nabożeństwie Ksiądz Woźnicki wraz z wiernymi wchodził do budynku Domu Zakonnego, przejście w korytarzu zostało specjalnie zastawione przez studentów rowerem.
Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się do tych faktów w ogłoszeniach z 4.05.2022 r. – do odsłuchania tutaj

Po Mszy Św. Ks. Michał Woźnicki SDB realizując wezwanie Salezjanina, Ks. Jacka Bałemby: “Pilnuj czytania. Jedna strona dziennie- codziennie” odczytywał kolejną cześć Katechizmu Katolickiego dla Ludu Bożego autorstwa Ks. prof. Franciszka Spirago, tym razem nie z reprintu, a z oryginału z 1906 r. z Biblioteki Salezjańskiej w Różanymstoku.
Kapłan wygłosił dla wiernych ”153″ Katechezę – do odsłuchania tutaj

Po zakończonej katechezie, podczas wyprowadzania przez Kapłana wiernych z Kaplicy-Celi pan ministrant zapukał do jadalni studentów aby zwrócić im uwagę (są oni mniej więcej w wieku synów pana ministranta), aby nie stawiali rowerów w przejściu, zapytał też czy udostępnili już policji filmy z nagraniem jak ks.(?) Bielski katuje pałką Księdza Woźnickiego.
Po chwili jeden ze studentów uderzył z impetem pana ministranta drzwiami w ramię i przyskrzynił mu nogę.
Nagranie z tego zdarzenia– do obejrzenia tutaj
Ksiądz Michał Woźnicki SDB odniósł się do tego faktu w ogłoszeniach z 5.05.2022 r. – do odsłuchania tutaj